Perşembe, 12 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

En tehlikeli bomba nifak bombasıdır!

Konyaaltı plajında patlayan madde, dakikalar içinde haber ajansları tarafından ülkemizdeki ve dünyadaki önemli haberler arasına servis edildi.
Patlayan ya da patlatılan maddenin türü ne olursa olsun nihayetinde adı bomba!
Dikkat çeken,kaygılandıran ve hatta panik yaratan…
İnanıyorum ki Antalya Emniyet yetkilileri görgü tanıklarının ifadesi ve olay yerindeki bulgularla, ipuçlarıyla olaya neden olan kişi veya kişileri bulmakta gecikmeyecektir.
Sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada terör insanlığın korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Elbetteki terörü etkisiz kılan alınan tedbirler, vatandaşın duyarlılığıdır. Ancak en önemlisi panik yapmamak, kulaktan kulağa yayılan asılsız haberler karşısında aklı selim davranmak, resmi makamların vereceği bilgilere odaklanmaktır.
İnsanımızı huzursuz etmek ve gergin bir sürece sokarak olumsuz etkilemek için her türlü oyunlar sahneye konabilir. Çok farklı adreslerin söylenceleri kulaktan kulağa yayılabilir. Yapılacak tek şey konunuyla ilgilenenlerin açıklamalarına dikkat kesilmektir.
Her zaman sözünü ettiğim otokontrol teröre karşı alınacak en mantıklı tedbirlerden biridir. Şüpheli bir şahsın tavırlarından kötü amaçlı olduğunu anlayıp durumu umursamamak,her olasılığa karşın yetkililere telefonla durumu bildirmek hiç de zor olmasa gerek.
Bu sadece kalabalıkların olduğu yerde değil; yaşadığımız mahallede, oturduğumuz apartmanda da önemseyip dikkat edeceğimiz, sorumluluk alacağımız tavırdır.
Aman sendecilik veya bana dokunmayan yılan bin yaşasın değer yargısı; toplumsal güvenliğe ve huzura hayati önem verenlerin başvurmayacağı durumdur.
Antalya dünyanın gözbebeği…
Antalya’yı hak etmek isteyen her vatandaş en küçük ayrıntıya bile dikkat etmelidir.
Özellikle de nifak bombasına…Çünkü bir toplum için en acımasız ve tesirli bomba nifak bombasıdır.
Kısacası yaşananlara:
“Aman sende!” Deme lüksümüz asla yoktur!
Lütfen dikkat!

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...