Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Kir!


Frikiğin bir diğer adı serbest vuruş...

Futbolumuz şimdi yargının serbest vuruş alanında.

Bu kez topun arkasında yargıçlar var... Bir sezon süresi alın teri döken, o maçtan bir diğer maça koşan ama emeğinin karşılığını alamayan takımların hakkını aramak için iş başındalar. Elbette ki operasyonla ilgili ön hazırlık ve ellerindeki somut kanıtlarla...

Düşünelim lütfen... Sadece emeğini karşılığını alamayan futbolcular mı? Elbette değil. Teknik adamlar, malzemeciler, yardımcı personel velhasıl o takımın her görev alanında çalışan emekçiler. Ve de taraftar!

Tuttuğu takımın başarısızlığı veya hakkının gasp edildiği maçlarda, verilmeyen gollerinde, çalınmayan penaltılık avantajlarında tırlatan ne kadar çok taraftar var biliyor musunuz?

Pazartesi iş yerine, çalıştığı kuruma boynu bükük gelen, mağlubiyet sonrası arkadaşları arasında acı çeken ne kadar çok genç, çocuk var tahmin edebiliyor musunuz?

Meşin yuvarlağın peşinde koşan onlarca oyuncu, yüzlerce çalışan, binler, on binler, yüz binler ve milyonlarca taraftarın hakkını arka plandaki ayak oyunlarıyla yiyenler olabilir iddiasıyla gözaltına alınanlardan kabahatleri varsa elbette ki hesap sorulmalıdır.

Her Pazar akşamı spor programlarında bas bas bağıran spor yorumcularının iddiaları da araştırılmalı. Sezar’ın hakkı Sezar’a teslim edilmeli.

Gazi Paşanın:

“Ben sporcunun akıllı, çevik ve güçlü olanı kadar ahlaklısını severim.” sözü mutlaka bu geniş kapsamlı yargı operasyonuyla hayat bulmalı. Yanlış yapanının yanına yaptığı yanlış artı olarak kalmamalı.

Verilmeyen penaltıların, yalancıktan gol yiyen sahtekâr kalecilerin, hayati bir maç öncesi hasta numaraları çeken numaracı futbolcuların, onlara yanlış yaptıran futbol menajerlerin, yöneticilerin ipliği pazara çıkarılmalıdır. Çıkarılmalıdır ki Türk Futbol dünyasındaki kirler akıp gitsin, şaibeler yok olsun!

“İyi oynayan ve hak eden kazansın!” Ruhunu taşıyan bir Beşiktaş taraftarı olarak futbolumuz üzerindeki karanlık gölgelerin kaldırılması için başlatılan hukuk mücadelesini canı gönülden destekliyorum. Kanıtlanacak iddialarla yargının vereceği cezalar, Türk futbolunun yarınına yepyeni ve bembeyaz sayfalar açacaktır.

Ve böylece kirle yaşanmayacağını futbolcular da, futbolseverler de öğrenmiş olacaktır.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...