Cumartesi, 7 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Sende alıp gitme başını...


Rahmetli Cem Karaca’nın hit (gözde) olan şarkılarından biriydi Sende alıp başını gitme ne olur şarkısı. Sözlerini Cem Karaca yazmış, Nil Burak’ta bestelemişti. Derken bu güzel şarkıyı Süavi seslendirdi. Çok sevildi ve istek programlarında en çok istenen şarklar arasında ilk sıralarda yerini aldı.

Tutkuyu anlatan bu şarkının sözlerini hayatın her alanına uygulayabiliriz.

Geçen koca bir ömürde yaşayamadıklarınız, içinizde bir yumruk gibi kalan ukdeleriniz, özlemleriniz, umutlarınız, yapmak isteyip da yapamadıklarınız saklıdır bu şarkıda. Emek, başarı, alkış ve ihanet de geçer içinde.

İnsanoğlu yaşadığı ömür denen süreçte her şeye katlanabilir. Alkışını kaybedebilir... Şan ve şöhretini yitirebilir. Kazanma çizgisine tam yaklaşmışken yenilgiyi tadabilir. İhanetin acıtan hançerlerini yiyebilir...

Bunları zaman denen mehlem hızla iyileştirir. Ancak iyileştirilemeyen tek şey yaşama sevincinin kaybolması yani umutsuzluktur.

En pahalı kazanılmış değerin adının tecrübe olduğunu biliyoruz. Bunun farkında olmayan insanlar yürüdükleri yolda tökezledikleri zaman bütün bir hayatın bittiğini sanır, karamsarlığın içine yuvarlanırlar. Oysa hayat bazen tam böyle bir noktada başlar

İşte bu sırada bir dost yüz, çok uzaklardan ansızın gelen bir telefon ya da bulutları paramparça eden güneşe benzeyen bir anı, Sende alıp gitme başını şarkısı gibi insanı sirkeler, kendisine getirir.

Zaten bizi ayakta tutan ve direndiren; yenilgilerin çokça yaşandığı bir dünyada yüreğimizin can suyu olan arkadaşlıklar ve dostluklar değil midir?

Zor ve emek isteyen bu değer için ne kadar çaba sarf ediyoruz, hiç düşündünüz mü?

Kafamız attığında, bir kara kalem olup onca yaşanmışlıkların üzerinden çizgi olup geçmiyor muyuz?

O halde o güzel şarkının aşağıdaki sözlerini mırıldanarak bütün bunları bir kez daha düşünmek gerekmez mi?
Ben suyumu kazandım da içtim Ekmeğimi böldüm de yedim Alkışı duydum, ihaneti gördüm Sesim de oldu sessizliğim de Seviştiğim de oldu benim Sen de başını alıp gitme ne olur Ne olur tut ellerimi Hayatta hiçbir şeyim Az olmadı senin kadar Ve hiçbir şeyi istemedim Seni istediğim kadar Sen de başını alıp gitme ne olur Ne olur tut ellerimi Ne olur, ne olur

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...