Salı, 22 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Çırılçıplak!


Amerika’nın kendi yarattığı ve sonra da New York’ta yolcu uçaklarıyla vurulan iş merkezilerinin ardından ölen onlarca vatandaşının arkasından canavarım dediği Usame Bin Ladin’i sonunda yok etti! Hem de o yok ediliş operasyonunu liderlerine bir film gibi izleterek!

Onlarca vatandaşının ölümünün ardından Amerika ne yapmıştı? Kanlı Irak ve Afganistan serüvenlerinin faturasını bir çırpıda kesmiş ve artık söz dinlemeyen Bin Ladin’i olup bitenin el kanlısı olarak ilan etmişti.

Yani bir taşla iki kuş vurmuştu...

Söz dinlemeyenlerini düşmanı yapmış, Büyük Orta Doğu Projelerinin hayata geçmesinde kilit rol oynayan ülkelerin gardını düşürüp, ümüğünü sıkmıştı.

Amerika’nın hükmetme politikaları sürecek... Bunu yaparken gözünü kırpmadan yeni canavarlar yaratacak... Ve hedefleri vurmak için uluslararası kuklalarını ülkelerin kalbine yerleştirmeye devam edecek.

Amerikancı politikaların paralelinde olan ülkeler bütün bu olanlardan acı biçimde etkilenecek.

Gerilim politikasının en tehlikeli unsurlarından terör odaklarının radikal İslamcı çizgileri Usame Bin Ladin’in öcünü almak için harekete geçecek.

Metropol kentler, halkın yoğun olduğu yerleşim alanları canlı bombaların, kundaklamaların, terörist eylemlerinin hedefi olacak.

Eğer ABD Usame Bin Ladin’i öldürme planının ardından müttefikleriyle birlikte olağanüstü tedbirler almamışsa dünyanın işi zor demektir. Belki de Amerika, İran’ı vurmak için buna göz yumacak, intikam gömleği giyerek terör yağdıracak radikal dinci grupların eylemlerine derin senaryolar yazacaktır.

Kısacası... Amerika bir kez daha ateşle oynamış, dünyayı fitili tutuşturulmuş terör bombasının üzerine oturtmuştur.

Savaşla yüz yüze yaşayanlar çok iyi bilirler ki çözümü terörün kendi içinde görenler rüzgâr ekip fırtına biçmeye devam edeceklerdir.

Çelik yelekleri, zırhlı arabaları, etten duvar korumaları olmayanlar bilsinler ki terör karşısında bundan kelli herkes çırılçıplaktır!

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...