Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

Bumerang

Dinle oyun oynanmaz.Din ateş gibidir.Onu kullananı yakar bitirir.Din Bumerang(*) gibidir.Fırlatmaya kaktığınızda havada dönüp bir daire çizdikten sonra geriye dönerek sizi vurur.Vuruyorsa bilin ki hesabınızda,kitabınızda bin bir hata ve yanlış var.O halde vurulmanız kaçınılmazdır.
Etnik değerler de din gibidir.Siyasi yelpaze içine çekmeye çalıştığınızda,oy diye
gördüğünüzde sizi vurur.Tıpkı bumerang gibi..
Devletin tepesinde yönetici olmakta özel kabiliyet ve birikim gerektirir.Bu yoksa
rastlantısal nedenlerle gelip tepeye oturanları en cafcaflı zamanlarda aşağı indiren vuruşu yapar.Bu örnekte bumerang sabrı taşmış ve usta bir atıcıya dönmüş halkın elindedir.Vurduğunu düşürür,bumerang döner ve parmakları arasındaki yerini alır.
Saltanatların yükselişinde ve düşüşünde hep bumerang vardır.
-Karnını kaşıyan adam.dediğimiz vatandaş gün gelir fırlatışını yapar.Ve mutlaka hedefini vurur.Bazen öyle vurur ki orta yerde ne iktidar kalır ne de muhalefet.
Bazen bumerangı iktidar ya da muhalefet tarafları ellerine geçirdiklerini sanır.Aslında bumerang hep halkın elindedir.Başlangıç ve bitiş anını bilir.Ne zaman savurup atılacak denildiğinde zamanı iradesinde çoktan planlanmış,programlanmıştır.
Ne o inanmadınız mı?
Şöyle bir geçmişin sayfalarını açın geriye doğru.
Ne görüyorsunuz?
Havada fırıl fırıl dönen bumerangı mı?
Ha unutmadan...
Bumerangların en etkili olduğu zaman seçim zamanıdır.
İnanın hedeflerinden asla şaşmazlar?
Kanıt mı?
Aha yakın tarihimiz ...Zahmet olmazsa bir göz atın lütfen.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
( * )Bumerang :Özellikle Avustralya yerlileri (Aborjin), ayrıca eski Mısırlılar ve Avrupalılar, Hindistan'ın bazı yörelerindeki kabileler tarafından silah olarak kullanılan yassı bir kesite sahip eğri bir sopa. Avustralya ve ABD'de hala spor aracı olarak kullanılmaktadır. Genellikle akasya ve okaliptus gibi sert ağaçlardan yapılmakta ve boyu 40-90 cm kadar olmaktadır. Eğriliği, kolları arasındaki açı 90°den büyük olacak şekildedir. Bazıları düz olarak fırlatıldığı yönde ilerler, bazıları ise havada bir dairevi yörünge çizerek tekrar geri gelirler. Her iki tipte de bumerang döndürülerek fırlatılır ve kendi ekseni etrafında bir daire çizerek döndüğünden dolayı bir jiroskop gibi kendisini havada dengeler.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...