Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

CHP'ye ağır eleştiri...

CHP VE CHP illere ağır eleştirimdir… Ve engelli yazıma birkaç ilave kelam daha…

Gizli belgeleri sızdıran ve hala dünyanın nasıl yönetildiğini uykulu gözlerle izleyen veya:

-Nasılsa yaşıyorum. Öyle de olur, böyle de olur. Tuhaflığından çıkamayanlar fark etmese de söyleyecek çok sözün sumen altı olmamasına gayret göstermeye devam ediyoruz.

WikiLeaks internet organizasyonun artçı şokları devam ederken, gözden kaçırmayacağımız önemli bir gerçeğin altını kalın çizgilerle çizmek gerek diye düşünüyorum.

CHP için elitler partisi yakıştırması yapan ve iktidara giden yolda şans tanınmadığını belirten WikiLeaks yönlendiricileri sizce haksız mı?

Bence haklı!

Belki Kılıçdaroğlu ve Güresel Tekin’in dümeni ellerine almasıyla yeni güzel şeyler olmaya başladı ama hala eski kuşak o bildiğimiz hastalıklardan sıyrılıp, çıkamadı. Yani CHP’de yeni taşlar yerine oturmadı.

Birkaç yıl önce AKP’deki muazzam çıkışın ve müthiş örgütlenmenin gizemimi araştırmak için parti kongrelerinden birini gözlemlemiş ve hatta bu yönde yazı da yazmıştım.

Bir kere iktidar partisinde inanılmaz disiplin vardı. Toplumun her katmanına, hücrelerine örgütlemede yorulmak bilmeyen üyeler özveriyle çalışıyordu. Çalışıyordu çünkü kongre salonunu dolduran halkın içinde her sınıftan, sanattan, zanaattan, iş kollarından insan vardı Berber kardeşten sanayideki tornacıya kadar insanlar kendilerine değer veren bir çatı altı arayışında AKP’ye yaklaşmış, söylenenlere kulak kesilip,olup biteni izlemeye koyulmuştu.

Kendilerini sadece seçimden seçime tanıyan partilerin üzerine çoktan çarpılarını koymuşlardı.

Peki neden?

Çünkü yeni iktidarın partisinde her görevliye, parti yetkilisine ulaşabiliyorlardı. Hiç bir parti yöneticisinin telefonu kapalı tutulmuyor, aranan sese kısa sürede ulaşılabiliyorlardı.

Cumhuriyet balolarında ne olduğunu bile asla görüp, bilmeyen, ağanın ve beyin egemenliğindeki partilere sadece mitinglerde ve seçim propaganda çalışmalarında ve o da ancak, lütfen ulaşabilen insanlar adam yerine konulduklarını hissediyorlardı.

Ta ki, Kılıçdaroğlu’nun karanlıklar iddialarının televizyondaki düelloya benzeyen tartışma platformlarında boy göstermesine kadar bu böyle devam ediyordu.

Sonra bir şeyler oldu… Vatandaş düşünmeye başladı… Yaşananları mercek altına almaya başladı. Peki yetti mi bu? Yetmedi. Çünkü Kılıçdaroğlu’nun estirdiği rüzgârdan hala kımıltı almayan yöneticiler vardı.Tabanını ciddiye almayan….Çalan telefonunun ucunda bir vatandaş sorunu olduğunu ciddiye almayan ve hatta yalın kılıç seçim savaşlarında koşturan sempatizanlar bile görmezden gelindi. Peki bu devam ediyor mu? Hem de Nasıl!...

Dedim ya, AKP’deki duyarlılığın zerresi Atatürk partisindeki çoğu yöneticide yok!

Sayın Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin sınasınlar bu dediklerimi. Bakalım kaç yönetici, benim iddialarım dışında özveriyle çalışıyor.

İşte diyorum ki “hal-i vaziyet “ HALA böyle!

Böyle olduğu içindir ki bu satırların yazarı olarak:

-İktidar partisinin bileğini bükecek parti ülkede hala yok! Diyorum.

Geçen gün bu konularda söyleştiğimiz bir dost:

“Ben şahsen ulaşamadığım telefonları siliyorum. Hem kayıtlarımdan, hem belleğimden ve de hem yüreğimden.” Derken haksız değildi.

Ben bu sevgili dost gibi yapmayacağım. Arayıp, ulaşamadığım yöneticiyi bir yerlerde bulup:

“Senin bana yanıt vermeme lüksün yok! Mademki vatandaşa açılmayacaksa senin telefonun at telefonunu da ağırlığı yük yapmasın.”Diyeceğim. Sonrada oturup bu yöneticilerin adını ve görevini büyük puntolarla bu köşede deşifre edeceğim!

Beni duyuyor musunuz Sayın Gürsel Tekin…

***********************************

Engelliler Günü yazım için birkaç söz…

Diyarbakır’da sürünen engellilere teşekkür…Sayın Valiye de…Neden derseniz onu da açıklayayım…

Biz millet olarak gol yemeden gol atamıyoruz. Kaza yapmadan tedbir almıyoruz. Dünyaya rezil rüsva olmadan da eksiğimizi, gediğimizi gideremiyoruz…

Belki Diyarbakır özelindeki engelli kardeşlerimizin o görüntüleri aklımızı başımıza devşirmeye ,tedbirler almaya gerek duyurur diye düşünüyorum. Sizce haksız mıyım?

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...