Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Dede Korkut yaşasaydı Füze Kalkanı için ne söylerdi?

Dede Korkut yaşasaydı Füze Kalkanı için ne söylerdi?

NATO zirvesinin gündeminin en can alıcı maddesi, Türkiye’ye, olası saldırılara karşın NATO üyesi ülkeleri korumak için füze kalkanı kurulması…

Peki, kalkanın mekanizmasını tehlike anında kim harekete geçirecek, yani söz sahibi kim olacak?

NATO zirvesinde yanıt arayan soru karşısında her kes tedirgin…

Üst yöneticilerimiz, muhalefet ve hayati önemin farkında olan her kes böyle bir savunma mekanizmasının harekete geçirilmesinde tek yetkinin Türkiye’nin inisiyatifinde olmasını istemekte.

Peki bunda ülke olarak haklı mıyız? Elbette haklıyız hem de yerden göğe kadar…

Mademki karar vericilikte Türkiye ısrarlı… Peki, o halde niçin NATO ülkeleri görüşmeleri den farklı bir karar çıkması için ayak diretiyor, biliyor musunuz?

Ben biliyorum!

NATO ülkeleri, Müslüman kimlik taşıyan Türkiye’ye güvenmiyor… Düşünüyor ki, bir gün o koruyucu kalkan kendilerini korumak yerine hedef potansiyel olarak düşündükleri Ortadoğu ve İran’ı korumaya konuşlandırılabilir. Yani plan tam tersine dönebilir.

Dünya böyle düşüne dursun da; acaba diyorum, Dede Korkut bugün yaşasaydı, bu zirveyi zorlayan füze kalkanı için ne söylerdi?

Bence geçmişin boş kubbelerinde hoş sedasının kaldığı, bugün bile anımsadığımız o çok önemli ve bir ulus için hayati nasihat içeren sözünü söylerdi:

“El olma, elin olma, elden olma, el olan, elini de, kolunu da, vatanını, bayrağını, dinini, namusunu ve dahi devletini kaybeder.”

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...