Perşembe, 19 Eylül 2019
Şahin AKÇAP

Sayın Türel’e mektup

Sayın Menderes Türel,
Antalya’nın fiziki yapısındaki değişimleri Antalyalı yakından izliyor.
Hafif raylı sistemin geçtiği güzergahtaki esnafın sıkıntısını zaten biliyorsunuz.
Ancak telefonla arayan vatandaşlarımız ;köşeme yazıp,size iletmem kaydıyla şunları söylediler:
-Sayın Başkan hafif raylı sistem ve diğer yol çalışmalarını artık daha da hızlanarak yirmi dört saatlik bir mesai ile sonuçlandırmalıdır.Zira yağmur mevsimine girdik.Yarın Antalya’da başlayacak yağmurlar işleri iyice yavaşlatacak.
-Çallı’dan; Tarım ve Orman Bölge Müdürlüklerinin hemen önünden geçen Güllük ve Şarampole açılan yolların kaldırımları eskiden yürüyüş yolu görevi de görüyordu..Ancak söz konusu güzergahta kaldırım taşları o kadar çok sökülüp yeniden döşendi ki; bu alan; kum,toz,toprakla bezeli işkenceli bir yola dönüştü.İvedilikle bu doğal yürüyüş alanının kaldırımları kumdan,tozdan,topraktan arındırılmalıdır.Eğer küçük bir zaman dilimi ayırır,bu yolu incelerseniz vatandaşımızın ne kadar haklı olduğunu görürsünüz.Çünkü ben bu anlatılan yolu gezdim,gördüm.Vatandaşımız haklı...Yapılacak tek şey de iyi bir arındırma ve temizleme çalışması yapılması.Hele bu çalışma, küçük bir ekip tarafından gece,insanların yoğun olmadığı zamanda yapılırsa harika olur ,yoldan gelip geçenler mağdur olmaz.
-Ayrıca... Söz konusu güzergah; Tarım İl Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından da temizlenip,korunabilir.Siz böyle bir koordinasyonu küçük bir ziyarette bulunarak sağlayabilirsiniz.İnanınız o yol yarın yeşil yol olarak ünlenebilir.
-Antalya’nın kent merkezine giriş noktası olan ve özen isteyen Çallı semtinin göbeği şu an Antalya’nın en pejmürde semti durumunda .Muratpaşa Belediyesi ile ortak bir çalışma yapılarak betonlaşma ucubeliğine son verilebilir.Beyaz ya da doğanın renkleriyle bütünleşecek renklerin egemen olduğu bir boyadan geçirilebilir.Soluk alan bir kent estetiğine büründürülebilir.
Ve Sayın Başkan.
Kentlilik Bilinciyle ilgili Antalya’da yapılan seminerden danışmanlarınızca bilgilendirildiniz mi?Aslında siz tüm belediye başkanları bu seminerde bulunmalıydınız.
İnanınız o seminerde Bursa kenti anlatıldığında Antalya’da yaşayan bizler; Bursa’yı ve Bursa’da yaşayan insanları imrendik,gıpta ettik hatta ayıp olacak ama kıskandık!Neden Bursa modeli Antalya için uygulanmasın ki?
Sizin ve danışmanlarınızın zamanınız olur da Kentlilik Bilinci adlı iki yazımı, belediye basın arşivinizde büyük bir olasılıkla biriktirilen Gazetebir Gazetesinin sayfalarından gözden geçirirseniz ne dediğimi, çok ama çok daha iyi anlayacaksınız.
Vatandaşın bize anlattıkları ve gönlümüzden geçen bunlar.
En doğal hakkımız yaşanılır bir kent istemek
Dileğimiz ;vatandaşlarımızın da, bizim de arzularımızın gerçekleşmesi.
Kısacası...Yazmak bizden,çare üretmek sorumluk verdiğimiz sizlerden.
Kolay gelsin.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-06-17

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-07-07

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...