Salı, 10 Aralık 2019
Şahin AKÇAP

Çömeldi çömelmedi komedisi


Tam bir Karagöz, Hacivat gölge oyunu…

Tetiktepe’de devletin zirvesinin buluşmasının akabinde bütün değerlerle dalga geçen bir polemik başlatıldı. Bu öylesine yoğunlaştı ki; adını kayıkçı kavgası koyabileceğimiz boyuta ulaştı.

Uzun süre bu konuda yazmayacağım diye direndim. Ama çömeldi, çömelmedi dalaşı, şehit haberleriyle iç içe geçmeye başlayınca mutlaka yazmalıyım dedim.

Sokaktaki adam; çömeldi mi çömelmedi mi safsatasına bıyık altından gülüyor. Ve bu ülkenin onca sorunu çözüm beklerken, akıtılan kan akmaya devam ederken:

“Sen çömeldin.”

“Ben çömelmedim.” Diye gündemin meşgul edilmesine de içi kan ağlayarak üzülüyor.

Ülkemizi terör belası çepeçevre kuşatırken; milletin, iradesini teslim ettiklerinin hala bir araya gelememesi ve ulusal birliğin oluşturulmasında ayak sürümesi; üzücü, düşündürücü ve kahredici bir durumdur.

Dört bir yanı farklı komşu ülkelerden oluşan bir ülkede yepyeni çözüm alternatifleri üretileceğine; ortaya konan; şu çömeldi, çömelmedi teranesini devam ettirmek, gaflet değil de nedir?

“Ben ülkeyi yönetmeye adayım.”Diyen ve rüzgarı arkamıza aldık sevinciyle kitleleri heyecanlandıran, soldaki partilerin bile kepenk indirip, bir çatı altında toplanmak için destek verdiği bir partinin genel başkanının:

“Çömeldi, çömelmedi” Paranoyası içine düşmesini ibretle izliyorum. Ve ona bu akılı verenlere direnemiyor mu diye düşünüyorum.

“Böyle bir davranış şehit aileleriyle, gazilerle dalga geçmektir,Yapmayın Allah aşkına!” Diyemiyor mu? Hani sağduyu, toplumsal ruh durumunu analiz edebilme becerisi, hani?

Şehit vermiş bir tepede; ayakta dimdik durmak ve fotoğraf çektirmek midir bu ülkenin en baş belası terör sorununa sahip çıkmak?

Dalga mı geçiyorsunuz bizimle?

Hepinize sözüm var, hepinize!

İktidardakilere de, muhalefettekilere de…

Bırakın şu tuhaf komediyi de yiğitseniz bir araya gelin…

Kol kola girmeseniz de…

Çıkın televizyon kanallarından birine ve bu ülkedeki terör nasıl biterin çözümünü millete açıklayın!

Yapmayın!

Kafa bulmayın milyonlarca insanımızla…

Yok eğer; yönetmek ya da yönetmeye gücünüz yoksa ve tek yeteneğiniz orta oyunsa; yeri milletin iradesinin olduğu makamlar değil, tiyatro sahneleridir.

Kusura bakmayın ama; çömeldi, çömelmedi komedisi sadece güldürür, akan kanı durdurmaz!

Yarın sandık başında:

“Yedi dağın efesi.” Fotoğraflarınıza oy verilmez.

Niyetinize, çözüm yöntemlerinize yönet iradesi verilir.

Bilmem anlatabildim mi derdimi Gandi Kemal? Daha şimdiden etrafınızı sarmaya başlamış aklı bir karış havada olanların oyununa gelmeyin.

Eğer bir ahtapot gibi kollarını yaşadığımız hayata saran terörü durduramayacak politikalar üretmezseniz; milletin, kimi nasıl çömelteceğini hep beraber göreceğiz.

Bizden söylemesi…

Bilesiniz…

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-11-26

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-11-25

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...