Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Toz duman günler


Gündemi biraz olsun izleyen, gazete okuyup, haber saati kollayanlar ancak ülkemizde ne olup bittiğini anlayabiliyor. Ya bütün bunları yapamayan sade vatandaş?

Yani gazete okumayan…

Televizyon haberi izlemeyen…

Gündem dışına itilmiş ya kendini itmiş binler, on binler, yüz binler…

Şu sıra kafa karıştıran bir isim gündemin ilk sıralarına yerleşti. Adı Hanefi Avcı… Eskisehir Emniyet Müdürü.

Yazdığı kitaplarda açıkça devletin ele geçirildiğini, kendinin ve her kademedeki görevlilerin dinlendiğini iddia ediyor.

Sayın Avcı’nın bu iddialarının doğru olduğunu söyleyen C.H.P Konya Milletvekili Atilla Kart: söylenenlerin beş yıl önce kendisi tarafından dillendirildiğini açıklıyor.

Hanefi Avcı’nın:

“Haliçte Yaşayan Simon’lar” Ve:

“Dün Devlet Bugün Cemaat” Kitaplarında anlattıkları bakalım; Ergenekon, Balyoz, Baykal’ı C.H.P Genel Başkanlığından ayrılmasına neden olan kaset skandalı üzerindeki şüphe örtülerini kaldıracak mı? Peki, sıradan insan mı bu kitapların yazarı Hanefi Avcı?

Elbette hayır… Kariyerinde yolsuzluklarla mücadele etmiş cesur bir emniyet adamlığı var.

Bütün bunları anlatmasındaki nedeni de açıklamış Hanefi Avcı:

“Çok şeyin uydurma ve senaryo olabileceğini. Devleti kademelerindeki yöneticilerin yönetme iradesinden koptuklarını” Belirtiyor.

Öyledir…

Bazen toz duman içinde kalan insanların imdadına cesur insanlar yalın yürekle yetişirler. Yaşadıkları çirkinliğin içinden onurlarının ve şereflerinin leke almamsı için tek çıkar yolun somut yanlış ve çirkinlikleri korkmadan açıklamalarıdır.

Bu açıklamalara milletin iradesiyle seçilmiş bir milletvekili, Atilla Kart’ın da geçmiş yıllardaki araştırma ve incelemelerini öne sürmesi ve Avcı’yı desteklemesi çok önemlidir.

Sayın Atilla Kart açıkça:

“Cemaat devlet içindeki istihbarat örgütlerini yönlendiriyor.” İddiasında bulunuyor.

İzmir C.H.P Milletvekili Ahmet Ersin’in “Korku imparatorluğu.”Suçlamasını anımsatıyor.

Aylar önce bu köşede yayınlanan Sis başlıklı yazımda cesur adamların ortaya çıkmasının şart olduğunu yazmıştım.

Görüyoruz ki hala onurlarını ayakta tutan ve korkmayan, üç maymunu oynamayan devlet adamlarımız var. Onların yürekten açıklamalarını ciddiye almak zorundayız.

Sayın Avcı’nın yazarak anlattıkları ve beyanları Türkiye’nin üzerindeki sisin kalkması için önemli ve hayati bir adımdır.

Türkiye’nin geleceğinin kararmasını istemeyen herkes Hanefi Avcı’nın sesine kulak vermelidir. Özellikle de iktidar ve muhalefet…

“Süpür çer çöpü halının altına gitsin.”Değer yargısından kurtularak, toz duman içinden sıyrılarak bu çığlığı önemsemeliyiz. Ne demiş bilgeler:

“Güneşi balçıkla sıvayamazsınız.”

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...