Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Beşiktaş’ım benim…“Futbol yalnız futbol değil.”Diye kitap yazan doğruyu yazmış.Ülkemizde en sevilen spor dalı olan futbolun, ata sporumuz güreşi bile solladığını görüyoruz.

Unutamadığım bir Beşiktaş-Fenerbahçe maçında anlatılanların ne kadar doğru olduğuna tanık olmuştuk.“İstanbul İnönü stadyumunda maç izlerken sahadaki futbolcukları unutur, tribünlerdeki muhteşem Beşiktaş taraftarını izlersin.”Demişlerdi.Açık tribünde yerimizi aldığımızda; durgun bir denizi andıran binlerce seyirci maç başlar başlamaz dalgaları giderek büyüyen hırçın bir denize dönüşmüştü. İşte o zaman sahadaki futbolcularda odaklanan gözlerimiz muhteşem bir orkestrayı andıran seyirciye kaymıştı.

Beşiktaş taraftarının öncü gücü Çarşı’dır. Çarşı grubunu oluşturan gençler ve hala kendisini genç sayanlar yaratıcı fikirlerin de sahibidirler.Açtıkları her pankart, söyledikleri her slogan ertesi gün gazetelerin ve televizyon kanallarının manşet haberidir.Beşiktaşlı olmak kolay değildir.Doğru olacaksın, dünya görüşün çağdaş olacak, kıvırtmayacaksın, insan onurunu, yurt ve dünya barışını el üstünde tutacaksın, yurtseverlik utkun olacak.İşte o Beşiktaş şimdi akılcı transferlerle üzerindeki ölü toprağını attı, süper yetenekli dünya yıldızlarını kadrosuna katarak, yıllardır çektiğimiz sıkıntıların giderileceğinin müjdesini verdi.

Beşiktaşlılığını babadan miras alan biri olarak yöneticilerden dileğim odur ki; nasıl Guti gibi değerlerlerle kartal kanatlarına fırtına olarak taktıysa, Anadolu’nun dört bir yanındaki yetenekli evlatlarımızı da arayıp bularak Türk Futbolu’na kazandırır.Görünen o ki; bu yıl Beşiktaş’ı izlerken büyük keyif alacak, geçtiğimiz yıllarda inip çıkan tansiyonumuz da normale dönecek.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...