Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

“Dur kimdir o ?”

“Dur kimdir o ?”

Beyaz TV’de Açık oturumda iyice gerilen Emekli Tuğgeneral Ramiz İlker sabrı taşınca yumruğunu masaya vurup:

“Yetki verilmemiş bir asker arazide yöresel kıyafetli bir vatandaştan PKK’lı diye şüphelenip ateş edemez. Dur kimdir o? Diye sorar. Eğer terör örgütü üyesiyse o şahıs askerimiz daha sözünü bitirmeden zımbalanır. Neden mi bu diye sorarsanız yetki kısıtlaması derim. Bugün her şeyimize karışan Avrupa Birliği ve dolayısıyla Amerika ne yazık ki silahlı kuvvetlerimizin yetkilendirilmesinde de söz söyleyebilmektedir.”Dedi.



Aynı oturumun yöneticisi Sedat Yazıcıoğlu ve konuk Ahmet Zengin emekli generalin öfkesi karşısında neye uğradıklarını şaşırdılar. Oturumu yöneten Sedat Yazıcıoğlu'nun;

“Paşam bitirmek istemiyor mu TSK?”sorusu üzerine stüdyoda Ramiz İlker'in sesi yankılandı.

“Bir dakika öyle laflar söylemeyelim. Olur mu böyle bir şey? Ya neden bitirmiyor ona bakacaksınız. Yetki vermiyor adam. İstemeyende hatalı kardeşim. Ben İlker Başbuğ'a söylüyorum buradan işte. Adam diyor ki şey, Recep Bey kardeşim ne istediler de vermedik. Öyle demedi mi? Recep Bey öyle dedi. Bu laf o zaman İlker Başbuğ'u bağlar. Avrupa Birliği'nin canı cehenneme kardeşim benim yüzbaşım askerim ölüyor ya. Benim yüzbaşım binbaşım çavuşum takip yapamıyor. Avrupa Birliği’nin canı cehenneme ya! Amerika’nın, İsrail'in canı cehenneme kardeşim. Vatan evlatları ölüyor ya!”



Bence bu açık oturumda söylenen her söz büyüteç altına alınmalıdır. Bir emekli general bile bu denli öfkelenip, patlama noktasına geliyorsa eğer, demek ki terör sorununun çözümünde yürümeyen çok önemli bir takım nedenler var.



Elbette bir güvenlik görevlisi arazide, sinir kat sayısı normalin çok üzerindeki koşullarda görev yaparken reflekslerini AB kurallarına göre biçimleyemez. Ve biçimlesin diye yasalar konularak inisiyatif altında tutulamaz.



Havsalasında; mevziiyi, siperi, savunma noktasını takım elbise ve kravatla gezilir yer olarak tasavvur edenlerin, ordunun sıcak temas için eğitilen birliklerini nerede ve nasıl yönlendirmeye karar vereceğinin iradesinde bulunmalarının sakıncalarını görmeleri ve idrak etmeleri gerekir. Şu an bir savaş yaşıyoruz. Masa başındaki zevatın algıladığı ise bir savaş oyunu mu? Bu kadar mı kör ve sağır olduk da basiretimiz bağlandı?

Daha çok yakın bir zamanda şehit olan bir askerin babasına yazdığı mektupta:

“Bazen karşıdan ateş açılıyor ama bize ateş açma emri verilmiyor. Takip yapamıyoruz.” Diye yakınması gazetelere haber olmuştu.



Bende şahsen Emekli General Sayın Ramiz İlker’in:

“Avrupa Birliği’nin canı cehenneme ya! Amerika’nın, İsrail'in canı cehenneme kardeşim. Vatan evlatları ölüyor ya!” Sitemine katılıyorum.



Avrupa Birliği’nin bütün planları Türkiye üzerinde pis Amerikan oyunlarının sahnelenmesine basamaksa eğer bin kez canı cehenneme!


Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...