Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

Ekin Yiğit altın madalya aldı


Resim yarışmalarındaki başarılarıyla tanıdığımız ve köşeme bu onur verici çabalarından dolayı sık sık konuk olan Antalya Merkez İlköğretim Okulu sekizinci sınıf öğrencisi Ekin Yiğit Okçuluk Sporunda da başarılarına yenilerini ekliyor.

İşte o başarılarından biri daha.

Antalya Okçuluk Tesislerinde yapılan 2010 Türkiye Yaz Kupası Yarışmasında Ekin Yiğit 2009 Yaz Kupasında kırdığı Türkiye rekorunu bu yılda egale ederek, yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu, altın madalya ile ödüllendirildi.

Öğrenciliğindeki, resim sanatındaki beceri ve başarılarına okçuluk sporundaki başarısını da ekleyen Ekin Yiğit:

“Resim sanatında ve okçuluk sporundaki çalışmalarım doğal olarak okuldaki derslerime de olumlu olarak yansıyor. Bu çabalarıma engin bilgi ve tecrübeleriyle büyük katkılar sağlayan öğretmenlerim; Ayşe Yalım’a, Zehra ve Erol Öktem’e, aileme teşekkür ederim. İleride ülkemizi olimpiyatlarda başarıyla temsil edeceğime de söz veriyorum.”Dedi.

Ekin Yiğit okçuluk sporuna 2007 Eylül ayında başlamış, düzenli ve disiplin çalışmaları sonucunda 2008 yılında Gelibolu Zafer Kupasında “Süper Minikler” kategorisinde altın madalya kazanmıştı.

Başarının yalnızca okul sınırlarında olmadığını, hayatın farklı alanlarında da olacağını gülümseten ve sevindiren şampiyonluklarıyla, dereceleriyle kanıtlayan Ekin Yiğit’i içtenlikle kutluyor ve tüm çocuklarımızın ve gençlerimizin Ekin’i örnek almasını diliyorum.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...