Çarşamba, 20 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

“ Kanadı kırık bir kuş gibi ”


Yazı başlığım bir gazi babasının sözleri. Adı, şanı ne diye sormayın. Adı da şanı da “Baba”. Hem de bir gazi babası.On şehit verdiğimiz o melun saldırıda, Gedik tepe’de oğlu yaralanıyor. Birkaç başvurusuna rağmen haber alamıyor.“Engelliyim. Kanat takıp uçmak ve oğlum nasıl diye görmek için kıvranıyorum. Ama kanadı kırık bir kuş gibiyim. Uçamıyorum, gidemiyorum. Sonra öğreniyorum ki yaşıyor. Sevinçten yüreğim fır dönüyor.” Diyor.Uğur Dündar’ın akşam haberlerinde o babayı dinledik. Hayatta kalan oğlu için sevincini de:

“Okutamadım. Çocuk sayısı, engelli olmam bütün sorumluluğu onun omuzlarına yıktı. Askere gidinceye kadar ailemizin her şeyiyle o uğraşırdı. Terhis olup dönebilirse görevine devam edecek. Bize, kardeşlerine bakmaya devam edecek. Sağ ya, Allah’a bin şükür ediyorum. Şehit babalarına da Allah’tan sabır ve metanet diliyorum.” Derken gözyaşlarını tutamıyordu.Bunları yazma diyorlar.

Bunları yazmak terör örgütünün elini kuvvetlendirir diyorlar.Bakın o babanın oğlu kim?

O oğul Gedik tepe’de Genel Kurmay Başkanı Sayın Başbuğ’u neredeyse ağlatacak yiğit bir evlat. Yiğitliğini:

Kısa bir süre sonra terhis olacağım. Ama emir verilirse, bütün bir ömür şehit olan arkadaşlarımın şehit düştükleri yerde askerliğe devam ederim.”Diye konuşarak gösteriyor.

Durun daha bitmedi…

O yiğit delikanlının annesine baba ocağında haberciler soruyor:

“Oğlunuz askerliği sürsün istiyor. Siz ne dersiniz?”

Anne yanıt veriyor:

“O öyle diyorsa devam etsin.”

Annenin yüzünde tek bir korku ifadesi, gözlerinde de tek bir gözyaşı yok!Oysa evladı döndüğünde engelli babasına emanet ettiği bütün ailesinin yükünü yeniden sırtlayacak.

Şimdi bunları yazdık diye terör örgütünün amacına hizmet mi etmiş olacağız?

Yazacağız…

Anlatacağız…

Bu ülke insanının hiçbir şer gücün kuru gürültüsüne pabuç bırakmayacağını yazmaya ve anlatmaya devam edeceğiz.Bu ülkenin her karış toprağında ister asker, ister,polis, ister öğretmen olsun onuruyla görev yapan alnı ak, sütü tertemiz yiğitlerin korkusuzluğunu destanlaştırmaya devam edeceğiz.Ta ki; şer odakları mermerden ve çelikten duvarları tırmalamaktan başka bir şey yapmadıklarını anlayıncaya kadar!

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...