Pazartesi, 21 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

BİR KOMPLONUN ARDINDAN

BİR KOMPLONUN ARDINDAN

Ve Baykal onurlu bir tavır göstererek istifa etti.

Van’daki taşlı ve yumurtalı saldırı…

Suikast ihbarı…

Ve özel yaşamıyla ilgili olduğu iddia edilen, medyaya servisi yapılan görüntüler böyle bir karar vermesinde itici güç oldu.

Politikayı yakından takip edenler gibi son yılların Türkiye’sinde bu tür pusuların nasıl oluştuğunu izleyenlerden,kafa yoranlardanım

Ve bütün bunlarda sonra aklıma gelen:

“Kılıçla yaşayanlar kılıçla ölür.”

“Rüzgâr ekenler fırtına biçerler” Atasözlerinin; kumpasçı, komplocularca neyi ifade ettiğini bilmem ama CHP’ye ve liderine karşı yürütülen acımasız politikaların sahiplerine bir Bumerang gibi döneceğini hissediyorum.

Sayın Baykal’ın istifasından sonra siyaset ortamındaki rekabet ve mücadele hız kazanacaktır.

Bu olayı futbol olayıyla anlatalım mı?

Hani haksız bir hakem kararıyla kırmızı kart gören oyuncu ne yapar, takımını on kişiye düşürür. Ancak haksızlığın boyutu geride kalan on oyuncunun eforunu iki katına çıkarmasına ve hırslanmasına neden olur.

CHP kadroları yaşanan bu trajedinin yasını tutmaz, kırmızı kart gören bir takımın ruhuyla ve var güçleriyle çalışırlarsa ve aynı zamanda yeni pusulara karşı olağanüstü duyarlı davranırlarsa, halkın tanık olduğu çirkinlikten aldıkları artı puanı da avantaj sayarlarsa öne geçmeyi pekâlâ başarabilirler.

Sayın Baykal siyasi hayatın devlerinden, efsanelerinden biriydi. Kendisine yapılanları gönül yarasına dönüştürmez, öç almak yerine arkadaşların motive eder, müthiş inatçılığına tecrübelerini de katarak yol göstericiliği yaparsa, örgütü iktidar olma şansına sahip olabilir.

Baykal’ın sürülen çamuru sineye çekip olup bitene eyvallah demesine asla inanmam.

Bence önümüzdeki günlerde Sayın Deniz Baykal’ın yol arkadaşları bu puşt tezgâhının hesabını soracak adımları atmakta gecikmeyeceklerdir.

Ufukta görünen budur.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...