Pazar, 17 Kasım 2019
Şahin AKÇAP

ANTALYA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ KONSERLERİ VE CAM PİRAMİDE ULAŞIM

ANTALYA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ KONSERLERİ VE CAM PİRAMİDE ULAŞIM

Baharla birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesinin etkinlikleri de artmaya başladı.
Cam Piramitteki konserlerden birine giden çocuklarımızı almak için aracımızla kapıda beklerken bir dizi Halk Otobüsünün de AKM bulvarında olduğunu görüp, heyecanlandık.

Biliyorsunuz… Cam Piramit ve AKM’nin bulunduğu yerden Antalya’nın semtlerine taşıma yapan toplu ulaşım aracı çok seyrek geçer. Hele gece yarısıysa, bu olanağı da bulamazsınız. Aracınız yoksa ya yürüyeceksiniz, ya da taksi tutacaksınız.

Sosyal ve kültürel aktiviteler için ulaşım aracını kim düşünmüşe helal olsun.
Artık sanatsal etkinlik ve konserlerden uzak kalan kenar semtlerin insanlarının yüreğinde bu aktivitelere katılamama ukdesi kalmayacak. Sanat etkinlikleri, Antalya’da yaşayan her kesin yararlanabileceği konumda tutulacak.

Hazır ulaşımdan söz açılmışken…
Gerçekten Halk otobüsleri Antalya gibi bir kente yakışmayacak kadar ucube.
Dolmuş mu, otobüs mü olduğu belli olmayan midibüslerin içinde yer bulamadığınız zaman düş-me-mek için bir yerlere mutlaka sıkıca sarılmanız gerekiyor.

Ya o homurdanarak hala insan taşıtılan teknolojisi çoktan eskimiş büyük halk otobüslerine ne dersiniz? O köhne otobüslerin çıkardığı gürültüyü inanın iş makineleri çıkarmıyor!

Hem şoför arkadaşlara, hem vatandaşa, hem de Antalya’nın cadde ve sokaklarına hiç yakışmıyorlar. Görünüm ve yarattıkları kirlilikle; Antalya’yı, Pakistan’ın kırsal kesim kasabaları gibi gösteriyorlar.

Son yıllarda üretilen akülü motosikletler bir harika. Zırıltıları yok, havayı dumana boğan egzozları yok… Yetkililer diğer motosikletlerin yarattığı çevre ve gürültü kirliliğinin önüne geçmek için bu yeni motosikletleri özendiren tedbirler almalıdır. Zırlayan, egzozlarındaki susturucusu çıkarılarak birer gürültü canavarına dönüştürülen eskiler trafikten men edilmelidir.

Ve önerimize gelince… Belediye başkanlarımız arada bir olsa da toplu taşıma araçlarına biner ve vatandaşla yolculuk yaparlarsa serzenişlerimde hiç de haksız olmadığımı göreceklerdir.

Başkanlarımızı; hayatın içinde, halkla beraber görmek, biz vatandaşları sevindirir, gönendirir.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-10-17

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-10-21

E-bülten Gurubu

bize katılın ...