Çarşamba, 16 Ekim 2019
Şahin AKÇAP

BİR OKUR MEKTUBU


Akşamın ilerleyen saatlerinde posta kutuma gelen okur iletisini sunuyorum.

Hem de kendi deyimiyle;noktasına,virgülüne dokunmadan.

İşte o mektup…“ BAYKAL CHP’Yİ BIRAKSIN!”“Şahin Bey merhaba.

İnanınız şu an elim ayağım titriyor.Sinirden dengemi yitirdim diyebilirim.

Yazılarınızı okuyorum.Yani okurunuzum.Dolayısıyla size ayırdığım zamanın hakkı var.O hakkın hatırına aşağıdaki yazdıklarımı köşenize aynen almanızı rica ediyorum.

Akşama doğru internetten haberleri takip ediyordum.Hemen hemen bütün gazetelerde flaş haber olarak yer alan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın açıklaması karşısında donup kaldım.

Baykal konuşmasında; Başbakan’ın eşinin, Fransa gezisinde yer almamasının istendiği açıklanıyordu.

Öncelikle, meclisteki kavgayı, bu ülkenin bir ferdi olarak ben de kınıyorum.Özellikle politikanın eşlerin başındaki örtüye kadar indirgenmesini şiddetle protesto ediyorum.

Meclisteki yumruklaşmalar,kafa göz yarılmalarını bir kenara bırakalım.

Baykal’ın, bir Başbakan’ın eşinin, Fransa Devlet Başkanı tarafından istenmemesi babından açıklaması kesinlikle abesle iştigaldir.Ve bir CHP Genel Başkanı’na yakışmamaktadır.Gerçekten böyle bir olay yaşanmış olsa bile bunu politik bir koz olarak söyleme dönüştürmek ve tabir yerindeyse belden aşağı vurmak Atatürkçü bir partinin liderine asla yakışmamaktadır.

Bence, CHP Genel Başkanı kendince haklı gördüğü ve biz milleti de üzen meclis kavgasını demokratik boyutuyla eleştirmek yerine; işin ucuz ve aciz yanını seçerek doğru ya da yanlış olsa bile, yaşam biçimini bu örtünme şekliyle tercih eden kadınları da düşünmeden; sığ,çiğ,yakışıksız bir içerikle söz konusu yapması, yıllarca kendisine saygı duyan bir aydın olarak beni derinden üzdü.İnanınız utandım.

Ve şu kanıya vardım.CHP Genel Başkanı Sayın Baykal ne yazık ki sürekli eleştirdiği iktidarı sıkıştığı zaman kurtarma gibi bir misyon yüklenmiş.Ve bu konuşmasıyla, yani Başbakan’ın eşi Fransa Devlet Başkanı tarafından da kabul görmedi diyerek meclisteki haksız kavganın gündemini değiştirmiş adeta iktidarın değirmenine su taşımıştır.

Bizim geleneğimizde belden aşağı vurmak ayıptır.Bizim geleneğimizde yaşanmasın istenmeyen nahoş ve mahrem konuları temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp sunmak yoktur.

Dersim olayı ile ilgili Sayın Öymen’in açıklamaları da gündemi değiştirmiş,iç politikada sıkışan hükümete derin nefes aldırmıştı.

Mecliste milletvekilleri birbirini parçalıyor.Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu ara verdiği oturumu yeniden açarken odasında yaşanan eylemi kınadığını açıklıyor.Bütün bunlar CHP Genel Başkanının elini rahatlatacağına sayın Genel Başkan her şeyi tersine çevirip bir kadının acıyla sarsılmasına yol açan söylemde bulunuyor.

Bıraksın Baykal!

Bu tuhaf ve duygusal tavırla CHP’yi ancak balık kavağa çıkarsa,karınca fili sırtında taşırsa iktidar yapması mümkün olur.

Yarın Başbakan eşi bir basın toplantısı yaparak ve mikrofonlara:

“Benim yaşam biçimimle politika yapma hak ve yetkisini kimse kendinde bulamaz, dil uzatamaz,eleştiremez.”Derse ve mağdur durumda olduğunu beyan ederse, CHP Genel Başkanına sadece örtünen ama politika içinde olmayan binlerce kadının da mağduriyetini dile getirmiş olmaz mı.Bu CHP’ye son günlerde yükselen sempatiyi yok edip götürmez mi?

Baykal bırakmalı!

Bu bir gaftır!

Ve bir Atatürkçü olarak, CHP’ye verdiği zararı politikayı bırakarak göstermesini diliyorum.

Lütfen yazdıklarımı noktasına ve virgülüne bile dokunmadan köşenizde yayınlayınız.

Saygılarımla. Ş.GÜNGÖR-ANTALYANOT:Akşam Kanal D haberlerini izledim. M.Ali Birand,CHP Genel Başkanının açıklamasıyla ilgili yanılgı yaşayabileceğinin yorumunu yaptı.Ve on dakika sonra Başbakanlıktan gelen açıklamada; Sayın Baykal’dan, halkın önünde özür dilemesi istendi.M.Ali Birand’ın uyarısında doğruluk payı varsa eğer; yandı gülüm keten helva misali bir durum ortaya çıkmış olacak.Ve bir kez daha okurumun da dediği gibi CHP, hasmının değirmenine su taşımış olacak.Ve böylece meclis kavgası gündemi, Sayın Baykal’ın bu son konuşmasıyla; lehinden,aleyhine hızla dönmüş olacak.

Şahin AKÇAP

Diğer Yazıları

Yorum yap


Köşe Yazıları

""

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU2019-09-19

""

Nevriye UĞURLUEL
Nevriye UĞURLUEL2019-07-07

""

Ramazan KALKAN
Ramazan KALKAN2019-01-23

""

Şahin AKÇAP
Şahin AKÇAP2019-09-05

""

Sevim AKDENİZ
Sevim AKDENİZ2019-09-08

E-bülten Gurubu

bize katılın ...