Cumartesi, 7 Aralık 2019
MUHTEŞEM PRÖMİYER SONRASI  “ŞEKERONYA” TEKRAR SAHNEDE

MUHTEŞEM PRÖMİYER SONRASI “ŞEKERONYA” TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, prömiyerini gerçekleştirdiği ve miniksanatseverlerin beğenisini kazanan “ŞEKERONYA” müzikli çocuk oyununu 26 Kasım Salı saat: 11.00 ve 15.00 ile hafta sonu 30 Kasım Cumartesi saat: 11.00’de tekrar sahneleyecek.

MUHTEŞEM PRÖMİYER SONRASI  “ŞEKERONYA” TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, prömiyerini gerçekleştirdiği ve miniksanatseverlerin beğenisini kazanan “ŞEKERONYA” müzikli çocuk oyununu 26 Kasım Salı saat: 11.00 ve 15.00 ile hafta sonu 30 Kasım Cumartesi saat: 11.00’de tekrar sahneleyecek. Zeynep Ergüven’in yazdığı çocuk oyununun müzikleri Murat Cem Orhan’a ait. Fatih Şanal tarafından sahneye konulan Şekeronya’da Antalya DOB orkestrasını Melih Tepretmez yönetirken eserin dekor tasarımı Ömer Gündüz, kostüm tasarımı Zekiye Şimşek, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koreografisi Melda Sipahi imzasını taşıyor.

Ülkesinden kaçan, Şekeronya’nın haylaz çocuğu Fırıldak’ın eve dönüş hikayesinin anlatıldığı eserde Sinem Seçil Baddal ve Serap Demirhan Işık “Fırıldak”, Gizem Şener ve Pınar Tekol “Zeytin”, Enis Ok ve Engin Yaman “Tombiş”, Baha İşler ve Ercan Uğur “Karabaş”, Heyecan Yakan ve Müge Yıldıran “Kırmızı Başlıklı Kız”, Erdi Can Aybaş ve Yalçın Ünsal “Kurt”, Ceren Aytekin ve Meriç Karataş “Soprano Horoz”, Müge Günaydın ve Tuğçe Oğuzülgen “Büyücü” rolleri ile sezon boyunca sahne alırken solistlere Antalya DOB Bale Sanatçıları eşlik edecek.

Eserin 7,5 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra HYPERLINK "http://www.biletinial.com" www.biletinial.com HYPERLINK "http://www.dobgm.gov.tr" internet adresinden de temin edilebilir.

Yorum yap