Salı, 10 Aralık 2019
Başkan Esen'den Öğretmenler Günü mesajı

Başkan Esen'den Öğretmenler Günü mesajı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Esen mesajında şunları belirtti:
"Çocuklarımızı, çağdaş ve aydınlık bir Türkiye için geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz, aynı zamanda en kutsal mesleği de yerine getirmektedirler.
Geleceğin mimarı olan öğretmenlerimiz, Türkiye'nin çağdaş uygarlık seviyesinin de üstüne çıkma hedefine ulaşmasında yetiştireceği fikri, vicdanı ve irfanı hür nesiller ile mümkündür. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır." Atatürk ilkelerinin ve devrimlerinin ilelebet yaşatılmasında büyük hizmetler veren anne ve babalardan sonra çocukların yetişmesinde en hayati görevi üstlenen öğretmenlerimiz, hiç şüphesiz sonsuz bir saygı ve şükran görmelidirler. Geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz bu kutsal görevi yerine getirirken, biz kamu yöneticilerine düşen görevse, onlara en iyi koşulları sağlamak için daha çok çalışmaktır. Atamızın ilkeleri doğrultusunda çocuklarımızı çağdaş ve aydın bir eğitim-öğretimle geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'ü kutluyorum."

Yorum yap