Cumartesi, 7 Aralık 2019

Çocuklara hayvan sevgisi kazandırılıyor

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, Antalya’nın farklı bölgelerinden okulları misafir ederek, çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisi kazandırıyor.

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, okulların yoğun ilgisini görüyor. Antalya’nın farklı ilçelerinden okullar Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Merkezini gezerek, gün boyu keyifli bir zaman geçiriyor. Faruk Tugay İlkokulu öğrencileri de görevli veterinerler eşliğinde gruplar halinde barınağı gezerek, kedi ve köpeklerin yaşam alanlarını inceledi. 2019 yılının ilk 10 aylık döneminde Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezini 22 okuldan yaklaşık bin 600 öğrenci ziyaret etti.
Kedi ve köpek sahiplenebilirsiniz
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Türkiye’nin en iyi sokak hayvanları sağlık ve rehabilitasyon merkezlerinden birine sahip olduklarını söyledi. Başkan Esen, “Merkezimiz öğrenciler ve vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görüyor. Ziyaretlerde öğrencilerimize sokak hayvanlarının yaşam alanları gezdiriliyor ve merkeze tedavi amaçlı gelen hayvanların nasıl bir süreçten geçtiği öğretiliyor. Bu ziyaretleri önemsiyoruz. Çocuklarımıza hayvan sevgisini küçük yaşlardan itibaren kazandırmalıyız. Barınağımızı herkes ziyaret ederek, kedi ve köpek sahiplenebilir” dedi.

Yorum yap