Cumartesi, 7 Aralık 2019

KAZANAN TÜRK-ALMAN DOSTLUĞU OLDU

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl ilk defa düzenlenen Alman Konsoloslukları futbol turnuvasına katıldı.

Kemer Belediyesi Spor Kompleksi Emirates Arena’da düzenlenen turnuvaya, İzmir, Antalya, İstanbul Alman Konsoloslukları ile Ankara Alman Büyükelçiliği’nde görevli personeller katıldı.
Antalya Konsolosluğu ile Ankara Almanya Büyükelçiliği arasında oynanan ilk maç, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun santra vuruşuyla başladı.
Hakemliğini meclis üyesi Ferhan Fidan’ın yaptığı turnuvanın ilk maçı,çekişmeli mücadelelere sahne oldu.
İki ülke arasındaki dostluk ve ilişkileri pekiştirmek için düzenlenen turnuvada mücadeleler, fair-play çerçevesinde geçti.
Turnuva sonrası açıklama yapan Başkan Necati Topaloğlu, Türk-Alman dostluğunu pekiştirmek için turnuvanın Kemer’de düzenlemesinden mutluluk duyduklarını söyledi.
Konsolosluklar arası turnuvanın ilki düzenlendiğini aktaran Başkan Topaloğlu, “Daha önce konsoloslarımızla görüştük. Aramızdaki dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek ve pekiştirmek için bu tür organizasyonları hızlandırmak istedik. Bizim en büyük turist pazarımız Rusya. Hemen arkasından Almanya geliyor. Biz bu dostluk ilişkilerimizi kuvvetlendirirsek Almanya öne geçer. Bu sayede Kemer de eski günlerine döner. Özellikle kış sezonunda Kemer’de bir sirkülasyon olur.” diye konuştu.
Almanya’nın Ankara Konsolosu Jörg Fürstenau da daha önce de Kemer’e geldiklerini hatırlatarak, “Türk-Alman dostluğu her zaman çok önemli olmuştur. İlk defa Alman konsolosluklar arasında bir turnuvanın düzenlemesi için bize şans veren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ediyorum. Güzel bir hava var. Turnuvanın kazananı Türk-Alman dostluğudur.” dedi.

Yorum yap