Cumartesi, 7 Aralık 2019

KEMER DAHA YEŞİL OLACAK

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki faaliyetlerine devam ediyor.

Kemer’de yeşil alanların korunması ve daha yaygın hale getirilmesi için gecesini gündüzüne katan belediye ekipleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun halkın piknik yapıp rahatça vakit geçireceği bir yer haline getirdiği Kındılçeşme’de ağaç bitki dikimi yaptı.
Tekirova Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde bulunan orta refüjde ot temziliği yapan belediye ekipleri, kaldırımlarda çıkan yabani otların tırpanlama işlemlerini de tamamladı.
Çamyuva Mahallesi Tevfik Orçan Parkı’nda ve ara sokaklarda da tırpanlama işlemi yapan ekipler, Rukiye Koç Okulu’nun bahçesine zeytin ağacı dikimi için çukurlar kazdı. Ağvalı Mehmet Paşa Parkı’nda da su hattı döşenen yerlere toprak takviyesi işlemleri gerçekleştirdi.
Göynük Mahallesi’ndeki Eski Değirmen Parkta misina, çim biçimi ve budama işlemleri de yapan belediye ekipleri, İnönü caddesinde bulunan refüj de ot temizliği yaptı.
Belediye ekipleri, Göynük Fen Lisesi yanında yeni açılan yoldaki orta refüjde sulama sisteminin döşenmesi için büyük taşların temizliğini de gerçekleştirdi.
Yağmurların başlamasıyla ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan park, yeşil alan ve meyve bahçelerinde gübreleme işlemleri de gerçekleştiren ekipler, Kemer’de güzel bir görünüm ortaya çıkarmak için çalışmaya devam ediyor.

Yorum yap