Çarşamba, 20 Kasım 2019
ANTALYA DOB’DAN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ MÜZİKLİ OYUN

ANTALYA DOB’DAN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ MÜZİKLİ OYUN

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 14 Kasım Perşembe saat: 11.00 ve 15.00’te “ŞEKERONYA” müzikli çocuk oyununun sezon prömiyerini gerçekleştirecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 14 Kasım Perşembe saat: 11.00 ve 15.00’te “ŞEKERONYA” müzikli çocuk oyununun sezon prömiyerini gerçekleştirecek. Zeynep Ergüven’in yazdığı çocuk oyununun müzikleri Murat Cem Orhan’a ait. Fatih Şanal tarafından sahneye konulan Şekeronya’da Antalya DOB orkestrasını Sait Karabulut yönetirken eserin dekor tasarımı Ömer Gündüz, kostüm tasarımı Zekiye Şimşek, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koreografisi Melda Sipahi imzasını taşıyor.

Ülkesinden kaçan, Şekeronya’nın haylaz çocuğu Fırıldak’ın eve dönüş hikayesinin anlatıldığı eserde Sinem Seçil Baddal ve Serap Demirhan Işık “Fırıldak”, Gizem Şener ve Pınar Tekol “Zeytin”, Enis Ok ve Engin Yaman “Tombiş”, Baha İşler ve Ercan Uğur “Karabaş”, Heyecan Yakan ve Müge Yıldıran “Kırmızı Başlıklı Kız”, Erdi Can Aybaş ve Yalçın Ünsal “Kurt”, Ceren Aytekin ve Meriç Karataş “Soprano Horoz”, Müge Günaydın ve Tuğçe Oğuzülgen “Büyücü” rolleri ile sezon boyunca sahne alırken solistlere Antalya DOB Bale Sanatçıları eşlik edecek.

26 Kasım’da tekrar sahnelenecek olan eserin 7,5 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra HYPERLINK "http://www.biletinial.com" www.biletinial.com HYPERLINK "http://www.dobgm.gov.tr" internet adresinden de temin edilebilir.

Yorum yap