Salı, 12 Kasım 2019
MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI

MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Mezunları Derneği ANTEMDER arasında "MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİME DESTEK VE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ" imzalandı.

1944 YILINDA AÇILAN Geçen hafta 75. Kuruluş Yıl Dönümünü Törenlerle kutlayan Antalya'nın İlk Meslek Okulu Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Mezunları Derneği ANTEMDER, 3 Yıldır Okullarında uygulamaya koyduğu OKULA DÖNÜŞ PROJESİNİ İlimizdeki muadili diğer Meslek Okullarına da yaygınlaştırarak Antalya da Mesleki Teknik Eğitimin gelişimine katkı sağlamak için Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle ANTEMDER arasında " MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİME DESTEK VE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ" imzaladı.

İmza töreninde konuşan Antemder Başkanı Mak.Müh. Eğitimci Orhan YÜKSEL Milli Eğitim Müdürü Sayın Yüksel ARSLAN'a çiçek sunup teşekkür ederek başladığı konuşmasında Dernek kurucusu arkadaşlarını tanıttıktan sonra özetle, Okula Dönüş Projesi'i Karaman da Mezunu olduğu 19 Mayıs İlk Okulunda başlatarak 5 yıl sürdürdüğünü,başarılı sonuçlar alındığını, 1973 yılında nezun olduğu okulunda Mezunlar Derneğini Kurduktan sonra Projenin yeniden uygulamaya konulduğunu, 3 yıldır öğrenci üzerinde ölçülebilir olumlu sonuçlar alındığını; Mesleki teknik Eğitim Okullarında kalitenin düşmesinden rahatsız olduklarını, Karanlığa Küfretmek yerine bir mum yakmak" mantığından hareketle farklı meslek ve sektörlerdeki başarılı mezunlarının da destekleri ile İl düzeyinde çözümler üretmek üzere alt projeler geliştirdiklerini, İmzalanan Protokol ile olumlu sonuçlar alınacağına inandığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN; Eğitimin kapsamlı ve zor süreçler olduğunu, Devletin çözümler üretmek üzere politikalar geliştirdiğini gelinen noktada Eğitim Hedefli bir sivil toplum örgütü olarak ANTEMDER'in alternatifler üretme çabasında olduğunu son iki yıldır ANTEMDER'in Okulda yürüttüğü çalışmaların ilgiyle izlendiğini, Antalya'nın ilk meslek okulu olmasından da kaynaklı olarak bu güne kadar farklı meslek, alan ve sektörlerde başarılarıyla öne çıkan mezunları ile ANTALYA MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİNE de katkı sağlayacağına inanarak bu protokolü imzaladıklarını belirterek Okulun ve derneğin mensuplarına teşekkür ettiler.

Dernek Kurucularından Dr.Adnan İŞ, Funda ÖREK, Hakkı COŞGUN, Okul Müdürü Hasan YILDIZ, Müd.Yrd. Uğur ÜNAL , Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Semra BEKAR, Mesleki Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Recep YILDIZ'ın da katıldığı imza töreni iyi dileklerle son buldu.

Yorum yap