Pazartesi, 14 Ekim 2019
Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “75. KURULUŞ YILI

Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “75. KURULUŞ YILI"nı kutluyor

Antalya’mızın hafızalarından, Konyaaltı Caddesinin Eğitim Çınarı, Endüstri Meslek Lisesi; Bu günkü adı ile Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “ 75. KURULUŞ YILI “nı kutluyor.

Antalya’mızın hafızalarından, Konyaaltı Caddesinin Eğitim Çınarı, Endüstri Meslek Lisesi; Bu günkü adı ile Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “ 75. KURULUŞ YILI “nı kutluyor.
Yapılan açıklamada şöyle denildi.
"Orta Sanat Okulu İsmi İle 1944 Yılında Şarampol Caddesindeki kamu binasında eğitime başlayan ve günümüze kadar kentimize ve ülkemize binlerce iş İnsanı ve yönetici yetiştiren Okulumuz, şu anda 1300 öğrencisi 162 öğretmeni ile Antalya’mızın en büyük eğitim kurumları arasındadır.
75. Yılında, öğrencisi Sayın Muhittin BÖCEK’i Antalya’nın Büyükşehir Belediye Başkanı yapan okulumuz; Antalya Milletvekili Sayın Çetin Osman BUDAK, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ATSO Başkanı Sayın Davut ÇETİN, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Adlıhan DERE, ANKUTSAN Sahibi Sayın Rüstem KESGİ, TEKNİKELLER Sahibi Sayın Mustafa YILMAZ, Kepez’in ilk Belediye Başkanı Sayın İsa AKDEMİR, Önceki dönen Antalya tabip Odası Başkanı olan Sayın Dr.Adnan İŞ, A.Ü. Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr.Ayhan TOPUZ, A.Ü. Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi ABD.Öğretim Üyesi Sayın Prof.Dr.Abdullah ERDOĞAN, A.Ü. Temel Tıp Bilimleri Öğrt.Üyesi Sayın Prof Dr. Ahmet YARDIMCI, Jeoloji Blm.Öğretim Üyesi Sayın Doç.Dr. Erdal KOŞUN, Burdur MAEÜ.Müh.Fak.Dekanı Sayın Prof.Dr. Latif Gürkan KAYA, G.Ü. Müh.Fak.Bilgisayar Bölüm Başkanı Sayın Prof.Dr. Şeref SAĞIROĞLU ile birlikte onlarca hekim, yüzlerce Öğretmen ve Mühendis, binlerce Teknisyen ve Usta mezun etmiştir.
2016 yılında Kurulan Mezunlar Derneğimiz ANTEMDER, Okul bazında geliştirdiği ve Eğitim sistemine model olarak sunduğu “Okula Dönüş Projesi” kapsamında örnek çalışmalar yaparak okulda eğitim kalitesinin artırılmasına destek olmaya devam etmekte, İlimizde Mesleki Teknik Eğitimin Geliştirilmesine de katkı sağlamaktadır.
Antalya da ilk kez Kent İçi Bilboardlarda da duyurularak rekor düzeyde katılımın gerçekleşmesi beklenen 75. Yıl Kutlama Etkinliği, 18 Ekim 2019 saat 17.00 de başlayacak.
ANTEMDER BAŞKANI
Orhan YÜKSEL
Makina Mühendisi-Eğitimci"

Yorum yap