Salı, 17 Eylül 2019
PHASELİS FESTİVALİ DEVAM EDİYOR

PHASELİS FESTİVALİ DEVAM EDİYOR

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Phaselis Festivali, Akra Jazz Band ve Cansu Nihal Akarsu konseri ile devam etti.

Kemer Belediyesi destekleriyle Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) tarafından, 3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Phaselis Antik Kenti’nde düzenlenen festivalin dördüncü gününde, Antalya’da yaşayan ve müzik kariyerlerinde önceliği Caz’a vermiş olan müzisyenlerden oluşan Akra Jazz Band ve Türkiye’nin önde gelen caz vokalistlerinden Cansu Nihal Akarsu konser verdi.

Yaklaşık 1,5 saat sahnede kalan grup, farklı coğrafyalara ait dünyaca ünlü caz şarkılarını kendi yorumlarıyla seslendirdi.

Grup, sergilediği performansla konseri izleyenlerden tam not aldı. Büyük alkış toplayan grup, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen KETAV ve Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür etti.

Konseri izleyen Belediye Başkan Vekili Ramazan Kal, yaptığı açıklamada, “Festivalimiz Kemer için çok önem arz ediyor. Şu ana kadar her şey çok güzel gidiyor. Gelecek yıl bunu uluslararası hale getireceğiz ve bölge tanıtımına daha fazla katkı sağlayacağız.” diye konuştu.

Festival, bugün, müzik otoriteleri tarafından günümüzün önde gelen keman virtüözlerinden biri olarak tanınan Cihat Aşkın ve Türk Valsleri konseri ile devam edecek.

Yorum yap