Pazartesi, 23 Eylül 2019
ŞAN VE ŞEREFLE DOLU 96 YIL

ŞAN VE ŞEREFLE DOLU 96 YIL

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Rafet Zeybek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü için yazılı bir açıklamada bulundu.

CHP’li Zeybek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“ Tarihimizin en buhranlı dönemini milletin azim ve kararlılığı ile aydınlığa kavuşturan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde emperyalizme karşı mücadele veren Kuva-yi Milliye ve Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti ruhunun devamı olan, kurtuluşun ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ncı kuruluş yıldönümünde 9 Eylül 1923 tarihinin kararlılığı ile mücadele eden tüm partililerimizi saygı ile selamlıyorum.”


SON KALE CUMHURİYET HALK PARTİSİ
CHP’li Zeybek açıklamasının devamında ; “Cumhuriyet Halk Partisi, çağdaş, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradenin temsilidir. Toplumsal alanda, eğitimde, yargıda, ekonomide devrimler gerçekleştiren, her biri kale olan fabrikalar kuran, eğitimi toplumun geneline yayan, kadına siyasi ve hukuki haklarını veren, çok partili sistemi sağlayan, bağnazlığa karşı Cumhuriyet aydınlanmasının meşalesini yakan Cumhuriyet Halk Partisi, dün olduğu gibi bugünde, Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunucusudur.” ifadesini kullandı.
CUMHURİYET DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAK TARİHİ SORUMLULUĞUMUZ
Cumhuriyet değerlerini hiçe sayanların saldırılarına rağmen kararlı duruşu ile toplumun her kesiminden takdir gören CHP’nin, emek sömürüsüne, adaletsiz gelir dağılımına, kadını ötekileştiren anlayışa, çocuklarımızı cemaatlerin ve tarikatların insafına bırakanlara karşı mücadelesini sürdüreceğini belirten CHP’li Zeybek, “Hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye güveni tarihi sürecinde birçok defa kanıtlamış olan CHP, günümüzde hukuk ve demokrasinin yok sayılmasına müsaade etmeyecektir. İnsana değer veren politikalar ile çalışmaya devam eden, partimizin tüm kademelerinde görev almış ve almaya devam eden tüm yol arkadaşlarımızla ebedi ve değişmez Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği yolda yürüyeceğiz. Tarihi görevimizin sorumluluğu ile hak, hukuk ve adaleti tüm yurttaşlarımız için sağlayacağız.” dedi.

Yorum yap