Pazar, 17 Kasım 2019
Kemer Belediyesinden eğitime büyük destek

Kemer Belediyesinden eğitime büyük destek

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için eğitime büyük katkı sağlıyor.

Başkan Topaloğlu: “Kemer, hem turizm hem de eğitimin başkenti olacak”
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için eğitime büyük katkı sağlıyor.

Eğitim alanında yaptıkları çalışmalara hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Topaloğlu, her şeyin başının eğitim olduğunu söyledi.

Topaloğlu, gençlere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğuna vurgu yaparak, “Anaokullarından 8. sınıflara kadar 6 bin öğrencinin 1 yıl kullanacağı kırtasiye malzemelerini hazırladık ve okullara teslim ettik. Okullar açıldığı zaman tüm öğrencilere eşit şekilde dağıtılacak. Hiçbir okulun velilerden bir şey istemesine gerek yok. Ne ihtiyaçları varsa belediyemize yazacaklar ve biz o ihtiyaçları temin edeceğiz.” dedi.

Daha önce 10 yıl boyunca Göynük’te eğitim alanında yaptıkları hizmetleri hatırlatan Topaloğlu, “İlçe sınırlarımız içerisinde lise eğitimi alan öğrencilerimizin servislerini belediye olarak biz üstleniyoruz. Servis ücretlerini biz ödeyeceğiz. Anaokulundan liseye kadar ücretsiz olacak. Üniversitede okuyan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere de burs verme çalışmalarımız devam ediyor. Kemer’de benim maddi durumum olmadığı için okula veya dershaneye gidemiyorum diyen hiçbir öğrenci olmayacak. Bu çocukların hepsini aileler bana emanet etsin. Onlar bizim evlatlarımız. Her şeye eğitimle başlayacağız. Kemer, hem turizm hem de eğitim başkenti olacak. Eğitim varsa gelecek var.” diye konuştu.

Topaloğlu, ayrıca okullarda yapılan çalışmalarla ilgili de Beldibi’nden Çıralı’ya kadar okulların tamirat, tadilat ve boya işlemlerinin yapıldığını, temizlik ve çevre düzenlemelerinin de yapıldığını sözlerine ekledi.

Yorum yap