Salı, 17 Eylül 2019
Musa Gül'den açıklama

Musa Gül'den açıklama

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül ulusal bir gazetede yayınlanan bir haber üzerine açıklama yaptı.

CHP Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

"02.09.2019 tarihli Sabah Akdeniz haberinde ismim geçmesi nedeniyle basın açıklaması yapmam hasıl olmuştur. Durumun aslını öğrenmek için küçük bir araştırma yaptıktan sonra bunları paylaşmak istiyorum.
Haberin çıkış manşeti “Dombra dinliyor diye işten attılar” diye atılan başlık tamamen asılsızdır. Bahse konu olan Anet A.Ş. personelinin 29.06.2019 tarihinde “Şehir dışı ikametgah değişikliği nedeni ile haklarını alarak işinden ayrılmak istediğini yazılı olarak bildirmiş.” Şirket iyi niyetli olarak bu talebi kabul etmiş ve haklarının tamamını vermiştir. Aradan 2 ay gibi bir süre geçtikten sonra bu haberle karşılaşıp üzerine de haberin içeriğinde kendi ismimi de gördüğümde şaşırdım.
İlk olarak Anet A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mesut Kocagöz’e böyle bir talep, talimat veya emrivaki yapmam söz konusu değildir. Olamazda!
Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil bahse konu olan personeli manipüle ederek buradan kendine bir çıkarım elde etmek veya polemik yaratmak olduğu kanısı ve düşüncesindeyim.
Sonuç olarak haber de tam sayfa manşet yapılan “Dombra dinliyor diye işten attılar” mesajı veren Anet A.Ş. eski personeli Muhammed Ali Kor’un bu tür siyasi oyunlarla vatandaşı yanlış yönlendiren kişilere malzeme olmamasını ve doğrudan ayrılmamasını diliyorum."

Yorum yap