Pazartesi, 23 Eylül 2019
Antalya Koleji Okulları Tam Kadro Yeni Döneme Hazır

Antalya Koleji Okulları Tam Kadro Yeni Döneme Hazır

Antalya Koleji Lara (Merkez) Kampüsünde düzenlenen öğretmenler genel kurul toplantısında, Lara (Merkez), Konyaaltı ve Manavgat Kampüsü öğretmenleri bir araya geldi.

Okulun konferans salonunda tüm kampüslerden toplam 370 öğretmen ve idarecilerin katılımıyla gerçekleşen öğretmenler genel kurul toplantısı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Antalya Koleji Okulları öğretmenler genel kurul toplantısında Lara, Konyaaltı ve Manavgat kampüslerinin kısa video görüntülerine yer verildi.
Antalya Koleji Okulları olarak kodlama, üç boyutlu tasarım, akıllı cihaz tasarımı ve girişimcilik alanlarında kazandıracağı bilgi ve becerilerle "bilişimle üreten girişimci gençler" yetiştirmek için 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Bilişim Garajı ile iş birliği yapıldığını, Bilişim Garaj Akademisiyle öğrencilerin, robot tasarım/kodlama, bilgisayar kodlama, web tasarımı, 3D tasarım/üretim öğrenmenin yanında karşılaştığı problemlere çözüm geliştirme ve sorunlara eleştirel yaklaşma gibi 21. yüzyıl kazanımları olarak ifade edilen çok temel bilgi ve becerileri de elde etme şansını yakalayacakları belirtildi.
Ayrıca 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılından itibaren öncü uygulamaları arasında yerini alan Dokuz Tip Mizaç Modeli (MİTERYA) ile öğrencileri, hem öznelliği ile hem de nesnelliğiyle tanıyıp anlayarak hayata hazırlayacakları ifade edildi.
Antalya Koleji Okullarında uluslararası geçerliliği olan Cambridge International Programının uygulanacağı, program bir bütün olarak İlkokul, (Cambridge International Primary) Ortaokul (Cambridge International Secondary) ve lise 9 ve 10. sınıflarda sertifika programı (IGCSE) olarak devam edeceği, bu programa dahil olan öğrencilerin çifte diploma almaya hak kazanabileceği ve bu diplomanın dünya çapındaki 600’ü aşkın üniversiteye giriş kolaylığı sağladığı anlatıldı.
Toplantıda Antalya Koleji Okulları Kurucu Başkanı Mustafa Koca, bir konuşma yaptı. Mustafa Koca, “Yeni dönemde Antalya Koleji Okulları olarak gittikçe büyüyen bir aile olmanın haklı gururunu bir kez daha yaşıyorum. Bu eğitim-öğretim yılında tüm kampüslerimizde kadromuza yeni öğretmenlerin de katılmasıyla daha güçlenmiş bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Eğitimde liderliğini her alanda sürdüren okullarımızın güçlenen kadrosuyla 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında da başarılarla geçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından okul marşı eşliğinde hep birlikte pasta kesildi.

Yorum yap