Cuma, 6 Aralık 2019

Mustafa Yılmaz'dan basın açıklaması

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı 2. Başkanı Mustafa Yılmaz basın açıklaması yaptı.

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı 2. Başkanı Mustafa Yılmaz yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

"Antalyaspor Kulübü Derneği’mizin mülkiyetinde olan taşınmaz üzerinde kurduğumuz akaryakıt istasyonumuzun 5 yıl süre ile kiralanmasına ilişkin ihale, 1 Ağustos 2019 Perşembe günü gerçekleştirilmiştir.

İhale sonucuna göre; kulübümüz 5 yıl için 9 milyon 966 bin TL’nin yanı sıra, günlük 20 bin litrenin üzerindeki akaryakıt satışından yüzde 2, günlük 8 bin TL’nin üzerindeki market cirosundan da yüzde 5 pay almak üzere, önemli bir sabit gelir kaynağına sahip olmuştur.

Bu alanın kulübümüze akaryakıt istasyonu olarak kazandırılmasında büyük emeği ve katkısı olan, başta dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel’e, sürecin devamındaki katkıları sebebiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek ve Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Ümit Uysal’a, başkanlarımızın şahsında Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi bürokratlarına teşekkürlerimizi bir borç bilir, şükranlarımızı sunarız.

Kamuoyunun aydınlatılması anlamında ihale süreci ile ilgili bazı konuları sizlerle bir kez daha paylaşmakta yarar görüyoruz.

İhalemize Türkiye’nin önde gelen 5 büyük akaryakıt dağıtım şirketinin davet edilmesi öngörülmüş ve bu bağlamda, Petrol Ofisi, Opet, Shell, BP ve Total firmaları ihalemize davet edilmiştir.

Derneğimizin hazırladığı ihale şartnamesine göre 5 yıllık asgari rakam 5 milyon TL olarak belirlenmiş ve tekliflerin artırma suretiyle alınacağı ilan edilmiştir.

Yasal mevzuat gerektirmediği halde, şeffaflık ilkesini benimseyen yönetimimiz ihaleyi noter ve basın önünde gerçekleştirmiştir.

İhalemize 5 dağıtım şirketinden sadece Opet Petrolcülük katılım göstermiş ve teklif sunmuştur. İhale komisyonunun ricası, katılımcı Opet firmasının Antalyasporumuza katkı ve destek isteği sonucu teklif revize edilmiş ve 5 yıl için net 9 milyon 966 bin TL rakamına ulaşılmıştır.

Ayrıca, ihale bedeline ilaveten günlük 20 bin litre akaryakıt satışının üzerindeki satıştan yüzde 2, günlük 8 bin TL’nin üzerindeki market satışından yüzde 5 pay kulübümüze ödenecektir.

Diğer taraftan taşınmazımız üzerinde bir kısım ticari alanlar da oluşturulmuş olup, bu alanlar gerçekleştirilen ihalenin dışındadır. Akaryakıt ve servis istasyonu dışındaki diğer üniteler önümüzdeki günlerde teklif alınarak yeni işleticileri ile buluşturulacak, yeni gelirler sağlanacaktır.

Bu vesile ile önceki dönem Dernek, Vakıf ve Anonim Şirketi yöneticilerimize kulübümüze kazandırımları için teşekkür eder, tesisin Antalyasporumuza hayırlı olmasını dileriz."

Yorum yap