Çarşamba, 11 Aralık 2019

Lokomokotif Band, Kemer’i salladı

Büyük Gebiz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurduğu Lokomotif Band Ritm Grubu, Kemer Olbia Park’ta sahne aldı.

Düzenlenen etkinliğe, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Öney ve Mustafa Bilici, meclis üyesi Ferhan Fidan, Büyük Gebiz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Serkan Duran ve vatandaşlar katıldı.

Kemer Belediyesi'nin destekleriyle konser veren 15 engelli bireyden oluşan Lokomotif Band Ritm Grubu, performanslarıyla adeta Kemer’i salladı.

Farkındalık yaratmak için kreşlerde, il ve ilçelerde Eğitmen Müzisyen Feridun Mete öncülüğünde sahne alan gönlü ve yüreği güzel 15 engelli birey, engelli bireylerin istediklerinde her şeyin üstesinden gelebileceğini göstermeye çalışıyor.

Yaklaşık 7 yıldır değişik illerde sahnelere çıkan Feridun Mete’nin özel çocukları, Ankara Senfoni Orkestrası ile de sahne almayı başardı.

Guinness Rekorlar Kitabı’na girmek için çalışmalar yapan Lokomotif Band Ritm Grubu, verdikleri konserde renkli görüntüler oluştu. Sahne şovları ile Kemer’i yerinden oynatan “özel yıldızlar”, konseri izleyenlerden büyük beğeni ve alkış aldı.

Başkan Necati Topaloğlu, zihinsel ve bedensel engelliler ile otizmli ve down sendromlu bireylerden oluşan gruba gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür etti.
Kurum müdürü Duran ve müzisyen Mete’yi yapmış oldukları farkındalıktan dolayı tebrik eden Topaloğlu, “Her insan aslında bir engelli adayıdır. Bu yüreği güzel çocuklarımızın burada yaptıkları büyük bir başarıdır. Onlar bizden biri. Bu kardeşlerimiz, engellilerin neler yapabileceğini herkse gösterdi. Buradan engelli çocuğu olan ailelere de seslenmek istiyorum. Engelli çocuklarınızı dışarıya çıkarın ve sosyalleşmesini sağlayın. Onların yapamayacağı hiçbir şey yok. Onlara güvenin. Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yorum yap