Cuma, 6 Aralık 2019

Kazak Öğrencilerden Rektör’e Teşekkür Ziyareti

Kazakistan Astana Tıp Üniversitesi öğrencileri Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette öğrencilere; Astana Tıp Üniversitesi’nde Genel Cerrah Kuspayev Erzhan Nurgaliyevich, Tıp Fakültesi öğrencileri Kakhkharova Dilnoza ve Shakhmuratova Gaukhar ile birlikte Türk Ocakları Antalya Şube Başkanı Abdullah Uysal da eşlik etti.

Kazakistan Astana Tıp Üniversitesi öğrencileri, Rektör Ünal’a Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde staj imkanı tanınmasından dolayı teşekkür ederek Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin başarılı çalışmalarından ve tecrübelerinden yararlanmanın kendilerine önemli katkılar sağladığını ve staja önümüzdeki dönemlerde de devam etmek istediklerini ifade ettiler.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Rektör Ünal, “Bu dönem 60 Kazak öğrencimiz Tıp Fakültemizde staj yaptı. İki üniversite arasındaki iş birliğinin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini arzu ediyoruz. İki ülke arasındaki iş birliği her anlamda büyük katkılar sağlıyor. Bu iş birliklerimizin artmasını diliyorum.” diye konuştu.

Ziyaret sonunda öğrenciler Rektör Ünal’a, düğün ve bayramlarda saygı duyulan kişilere hediye ettikleri Shapan isimli Kazakistan’ın yöresel kıyafetini takdim ettiler.

Yorum yap