Perşembe, 12 Aralık 2019

Bahşi'den Sağlık Bakanı Koca'ya soru önergesi

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Şanlıurfa Ceylanpınar Devlet Hastanesi ve diğer bölge hastanelerinin doktor ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak için bir çalışma olup olmadığını sordu.

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Şanlıurfa Ceylanpınar Devlet Hastanesi ve diğer bölge hastanelerinin doktor ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak için bir çalışma olup olmadığını sordu.

"TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA
Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

22 Temmuz 2019 akşamı Ceylanpınar’da Suriye tarafından yapılan roket atışlarında, 5 vatandaşımızın yaralanmıştır.  Yaralı vatandaşlar Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. 
Tarafımıza bölgeden gelen bilgilere göre, Ceylanpınar Devlet Hastanesinde yeterli sayıda kardiyolog, beyin cerrahı ve anestezi uzmanı olmadığı yönündedir.
Bu bağlamda;
Heran atılan bu roketlerle hayatları tehlike altında olan bölge insanımızın tedavisi için Ceylanpınar Devlet Hastanesi ve diğer bölge hastanelerinin doktor ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak için bir çalışmanız var mıdır?"

Yorum yap