Çarşamba, 23 Ekim 2019
Kepez Cem Evi için ihale süreci başladı

Kepez Cem Evi için ihale süreci başladı

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü’nün Altınova’da yapımı sözünü verdiği cem evi için ihale süreci başlatıldı

Kepez Belediyesi’nin Altınova’da ikinci cem evi yapımı projesi için ihale sürecine girildi. Geçen mart ayında Orta Mahalle’de Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Altınova Şubesi Başkanı Adnan Arslan arasında imzalanan protokol ile, cem evi yapımı süreci başlatılmıştı. Projeleri ve dosyasının hazırlandığı cem evi için, önümüzdeki hafta ihale ilanına çıkılması planlanıyor.

Karardan 2 ay sonra protokol imzalandı

Aslında 8,5 yıl önce bölgeye ilk cem evini yapmak istediklerini, fakat hazırladıkları imar planlarının mahkemelerce durdurulması nedeniyle gecikme yaşandığını hatırlatan Başkan Tütüncü, ikinci cem evi yapımı kararını verdikten 2 ay sonrasında protokol imzalandığını açıkladı.

2020’de tamamlanacak

Yapılacak binanın tasarımını alevi hemşerilerine bıraktıklarını vurgulayan Tütüncü, derneğin tamamıyla işin merkezinde olduğu süreci hızlı şekilde bugünlere getirdiklerini söyledi. İhale sürecinin de tamamlanmasıyla 1 Ocak 2020’de 750 m2’lik cem evi ile çevre düzenlemesinin tamamlanmış olmasını hedeflediklerini belirten Tütüncü, bu sözlerini yerine getirmek için özveri gösterdiklerini söyledi.

Yorum yap