Çarşamba, 13 Kasım 2019
İlk 6 Ayda Antalya'ya Gelen Ziyaretçi %17 Arttı

İlk 6 Ayda Antalya'ya Gelen Ziyaretçi %17 Arttı

ANTALYA'YA GELEN ZİYARETÇİ SAYISI GEÇTİĞİMİZ YILA GÖRE % 17 ARTTI

Antalya Mülki İdare Amirliği tarafından yayınlanan turizm verilerine göre, yılın ilk 6 aylık döneminde geçen yıla göre % 17 artış kaydedildi.

Turizm verilerini değerlendiren AKTOB Bşk. Dr. Erkan YAĞCI; "Ana pazarlarımızda artış seyri devam ediyor. Avrupa Birliği ülkelerinin tamamında ivme yukarı seyirde. Avrupa'daki ana pazarlarımız Almanya %21, İngiltere'den ise % 23 oranında bir artış oldu. Almanya pazar payı açısından hala istediğimiz düzeyde değil. Verilere göre milliyet payı % 17,18 . Bu oran, Türk turizminin yükselmesinde büyük pay sahibi bir ülke için yeterli seviyede değil. Alman pazarına yönelik marketing çalışmaları daha etkin hale getirilmesi gerekiyor. Avrupa Pazarında en göze çarpan veriler İsveç ve Norveç'te görülüyor. Norveç'ten % 73 İsveç'ten ise % 32 oranında artış söz konusu. Uzun zamandır talep eğrisinin ters oranda seyrettiği Nordik ülkelerindeki bu önemli artışların devam edeceğini öngörüyoruz.

Rusya Federasyonu % 37 milliyet payı itibariyle en büyük pazarımız konumunda ve 6 aylık turizm performansı pozitif seyirde devam ediyor. Geçtiğimiz yıla göre ziyaretçi sayısı % 14 oranında artış gösterdi. Moskova dışında şehirlerden konulan seferlerin etkisi ile bu artışların devam edeceğini öngörüyoruz." dedi.

Yorum yap