Cumartesi, 24 Ağustos 2019
Antalya Tabip Odası'ndan türkü gecesi

Antalya Tabip Odası'ndan türkü gecesi

Antalya Tabip Odası Türk Halk Müziği Korosu soluksuz türkü gecelerine bir yenisini ekledi

Antalya Tabip Odası'ndan türkü gecesi

Antalya Tabip Odası Türk Halk Müziği Topluluğu soluksuz Türkü gecelerine bir yenisini ekledi. 18 Haziran 2019 Salı gecesi, Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde “Yaza Merhaba” konserini gerçekleştirdi. Şef Erhan Akın yönetimindeki konser repertuarı değişik yörelere ait, değerli ozanlarımızdan alınan çok sayıda eserden oluşmaktaydı. Konsere ilgi yoğun oldu. Türküler Muharrem Ertaş'la'' Bilmem neden soldun böyle ''ile başladı. Seherde ağlayan bülbül-Aşık Veysel'le hüzünlendirdi. Delalım 'la halaylara dizdi. Geleli gülmedim ben bu cihana diyerek Bozlak havasıyla yüreklere işledi. Meni attın ay gız ataşa diyerek azeri ezgileriyle buluşturdu. Repertuarda yer alan 20 eserin yanında koro potporilerle ortalığı şenlendirdi. Yüreğimizin sesi olan türkülerimizle seyirciler zaman zaman duygulandı. En sonunda Sarı saçlım mavi gözlümle gece noktalandı. Konserin sonuna doğru herkes ayakta alkış tutarken aynı zamanda ezgilere eşlik etti.
Gecenin sonunda Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Naci İŞOĞLU sözler kuşlar gibidir notalara konar sözlerle bütünleşir sesler ve sazlarla hayat bulur dedi. Konuşmasını hüzün neredeyse, aşk neredeyse, coşku neredeyse, sevgi, doğa, mücadele, yeryüzü, gökyüzü neredeyse türkü oradadır. Kısacası türkü yaşamın, insanın kendisidir diyerek tamamladı.
Şef Erhan Akın’a, koro üyelerine saz sanatçılarına vermiş oldukları emeği bizlerle buluşturdukları için teşekkür edip çiçek sundu. Bu güzel gecenin oluşmasına katkı sunan ve
emeği geçen herkese teşekkür etiklerini ifade etti.
Coğrafyamızın sağladığı çok kültürlülüğün zenginliğini yaşama yansıtan
türkülerimizle dolu gecelerde yeniden birlikte olmak istiyor ve tüm meslektaşlarımızı topluluğumuzun önümüzdeki dönem koro çalışmalarına davet ediyoruz. dedi.
Antalya Tabip Odası

Yorum yap