Cumartesi, 24 Ağustos 2019
Kemer Belediye Meclisi olağanüstü toplandı

Kemer Belediye Meclisi olağanüstü toplandı

Kemer Belediye Meclisi Olağanüstü toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya, DSP’li meclis üyesi İsmail Aka, CHP’li meclis üyeleri Ahmet Can ve Aslı Bayar Ulukapı mazeretlerinden dolayı katılmadı.

Gündemin tek maddesi olan Kemer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere üç adet hidrolik sıkıştırmalı çöp toplama aracı satın alınması ve T cetveline eklenmesi konusu oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, söz konusu madde ile ilgili meclis üyelerine bazı bilgiler verdi.

Topaloğlu, kiralanan çöp toplama aracının 11 aylık maliyetinin 778 bin 800 lira olduğunu söyledi.

İki yıllık araç kiralama parasıyla iki tane yeni araç alacaklarını anlatan Başkan Topaloğlu, “Alacak olduğumuz üç aracın parasını yatırdık. Aracın tanesi 448 bin lira. Üç araç ise 1 milyon 346 bin 757 lira 30 kuruş. Biz bu parayı yatırdık. 28 Haziranda araçlarımızı teslim alacağız. Araç almada sıkıntı yok ancak T cetveline işlememiz için meclis kararı almamız gerekiyordu. Onun için meclisimizi olağanüstü topladık.” diye konuştu.

Topaloğlu, alınan kararın hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Hükümet Caddesi asfalt çalışması tamamlanıyor

Merkez Mahallesi Hükümet Caddesi’ndeki yapımı devam eden asfaltlama çalışmaları hakkında da konuşan Topaloğlu, “Çalışmaları bizzat yerinde inceledim. İhale şartları var. İhale yapıldı. İhaleyi alan firma geldi. Firma en geç Cumartesi gününe kadar asfaltlama çalışmalarını tamamlayacak. İki tane de kasis yapacaklar. Ayrıca, Özkaymak Otelin önündeki bozuk yolunda düzeltilmesi için ihale yapılacak ve 15 Kasım’da ilk kazma vurulacak.” ifadelerine yer verdi.

Yorum yap