Perşembe, 22 Ağustos 2019
ENO 4/4’lük EĞİTİM MODELİ KAMU OKULLARINDA

ENO 4/4’lük EĞİTİM MODELİ KAMU OKULLARINDA

Envar Okulları olarak 4 yıldır geliştirdiğimiz ve uygulamaya koyduğumuz ENO 4/4’lük Eğitim Modelimiz Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu Hami Okul Projesi kapsamında kamu okullarında da uygulanmaya başlandı.

Antalya Envar Okulları tarafından uzun soluklu çalışmalar sonucunda uygulamaya konulan eğitim modelimiz sayesinde öğrencilerimiz sadece akademik eğitim alanında yetkinleşmenin yanı sıra; yabancı dil eğitimi, karakter ve beceri eğitimleri alanlarında da yeterlilik sahibi bireyler olarak kariyer yolculuklarına devam etmektedirler. “Hami Okul Projesi” kapsamında Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullarımız arasında gerçekleştirdiğimiz protokoller ile birçok alanda işbirliği yapmaktayız. Modelimizin boyutlarının da okul düzeylerine göre uygulama koyulduğu bilimsel projeler, çocuklarımızın düşünme, iletişim, sosyal katılım ve karar verme becerilerini geliştiren özgün etkinlikler ve oyunlar ve sosyal sorumluluk proje uygulamaları ile öğrencilerimiz bir araya gelerek hem keyifli zaman geçirmekte hem de gelişimlerine katkı sağlanmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında İlkokulumuzla eşleşen Necati Fatma Dölen İlkokulunun yönetici, öğretmen, öğrenci ve okul aile birliğini okulumuzda ağırladık. Öğrencilerimiz özgün geliştirilen takım oyunlarını oynayarak hem eğlenip hem de öğrenirken okul yöneticileri ve misafirlerimize uyguladığımız ENO 4/4’lük Eğitim Modelini anlattık. Kurumun eğitim danışmanı İbrahim Gümüş, model hakkında genel bilgiler verirken, İlk ve Ortaokul Müdürü Yüksel Arslan, hami okul projesi kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar hakkında bilgi verdi. Modelin ilgili bölüm sorumluları ise süreçlerin işleyişi ve okuldaki uygulamaları anlattı. Necati Fatma Dölen İlkokulu Müdürü Veli İşlek “Antalya’yı temsilen Ankara’ya giden iki okul müdüründen biriyim ve eğitime gönül vermiş bir okul müdürü olarak yaptığınız çalışmalara hayranlık duyduğumu belirtmek isterim. Çocukların bütünsel olarak gelişimine ve eğitim camiasına verdiğiniz destek için sizi tebrik ediyorum” dedi. Aynı zamanda “ uyguladığınız ENO 4/4’lük Eğitim Modelinin bir takım uygulamalarının okulumuzda gerçekleştirilmesini ve öğrencilerimizin de bu çalışmalardan faydalanmasını çok önemsiyorum” dedi.
Envar Okulları Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı ise yaptığı konuşmada “Eğitimin bir vizyon ve gönüllülük gerektirdiğini, ENO 4/4’lük Eğitim Modelinin özgün, bilimsel ve uygulanabilir bir model olduğunu, kendi kültürümüz ve değerlerimizden beslenen uzun soluklu çalışma ve emek sonucunda ortaya çıktığını ve Türkiye’nin eğitim modeli olmaya aday olduğunu belirtti. Karakayalı, “Ve asıl amacımız, nitelikli ve her açıdan başarılı, ahlaklı ve duyarlı “İYİ İNSAN” yetiştirmektir” dedi.

Yorum yap