Perşembe, 22 Ağustos 2019
Kemer Kitap Günleri, kitapseverlerle buluştu

Kemer Kitap Günleri, kitapseverlerle buluştu

Kemer’de bu yıl ilk defa düzenlenen “1. Kemer Kitap Günleri”nin resmi açılışı yapıldı.

Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğince düzenlenen kitap günlerine, Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcısı Mustafa Bilici, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ramazan Ergel, Kemer Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, Kemer İşadamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Antalya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, belediye meclis üyelerimiz Ferhan Fidan, yayın evleri ve kitap severler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış, daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.
Kaymakam Karameşe, yaptığı konuşmasında, Kemer’in dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu belirterek, Kemer’in artık sadece deniz kum ve güneşin yanında kitapla da anılmasını istediklerini söyledi.
Karameşe, Geleceğin anahtarı olan çocukların ve büyüklerin kitapla beslenmesini istediklerini anlatarak, “Kemer, tatil anlamında Türkiye’nin en önemli yerlerinin başında geliyor. Eğitim ve kültür alanında da en nadide merkezleri arasında yer alsın diye bu projeyi yaptık. Amacımız, kitaba Kemer’de bir sayfa açılması. Kemer’de herkes her yerde kitap okusun istiyoruz.” dedi.

Yorum yap