Perşembe, 22 Ağustos 2019
Muratpaşa Türkiye finallerinde

Muratpaşa Türkiye finallerinde

Geçmiş yıllarda sayısız Türkiye birincilikleri ve dereceleri ile aynı zamanda 2008 yılında Dünya Dördüncülüğü ve 2014 yılında Dünya Beşinciliği dereceleri olan Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesi Kız Hentbol takımı 2019 yılında da gözünü zirveye dikti.

Geçmiş yıllarda sayısız Türkiye birincilikleri ve dereceleri ile aynı zamanda 2008 yılında Dünya Dördüncülüğü ve 2014 yılında Dünya Beşinciliği dereceleri olan Antalya Muratpaşa Anadolu Lisesi Kız Hentbol takımı 2019 yılında da gözünü zirveye dikti. 2018-2019 öğretim yılında sırasıyla Antalya birincisi, Denizli’de yapılan grup yarışmalarında grup birincisi, Manisa’da yapılan yarı final yarışmalarında yarıfinal birincisi olan başarılı sporcular, 22-26 Mayıs 2019 Tarihleri arasında Çorum’da yapılacak olan Liseli Gençler Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.
BAŞARI SÖZÜ VERDİLER
Takım sorumlusu olan Muratpaşa Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Nedim Kum, hentbol dalında Antalya’yı ve okullarını en üst düzeyde temsil etmek istediklerini belirterek, “Çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. 11 yıldır başarılı bir şekilde yürüttüğümüz okul-spor kulübü işbirliğini en üst düzeyde sürdürdüğümüz Muratpaşa Belediye Spor Kulübü’ne ve değerli antrenörlerine, okul yönetimimize, velilerimize ve sporcularımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarım” dedi. Muratpaşa Anadolu Lisesinin Okul Müdürü Menderes Tur ise “Başarıda emeği geçen öğretmen, antrenör ve öğrenci sporcularımızı kutluyor, başarılarının daha üst düzeyde olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Yorum yap