Pazartesi, 19 Ağustos 2019
Birikim Okulları Başkan Ümit Uysalı ziyaret etti.

Birikim Okulları Başkan Ümit Uysalı ziyaret etti.

Antalya Birikim Hayat Koleji Kurucu Temsilcisi Ramazan Metin, Klinik psikolog öğretmeni Ayşegül Karademir, Basın Danışmanı Sema Yerdelen, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Ramazan Metin kurum hakkında bilgi verdi. Metin; 1996 yılında kurulan ve geçen sürede Türkiye’ye yayılarak 18 farklı kampüste 43 eğitim kurumuna ulaştı.
“Kantinsiz ve Ödevsiz Okul ” sloganıyla yola çıktık. Bugün okulların büyük ölçekte gelir kaynağı olan kantinleri biz kurumumuza almayacağız. Kendi yemekhanelerimiz var. Yapılan yemekler diyetisyenin takibi ile hazırlanacak. Sabah çocuklar erken saatte kahvaltı yapamıyorlar. Okula gelecekler bir ders sonrası kahvaltılarını yapacaklar. Öğlen saatinde Öğlen yemeğini yiyecekler. İlkindi de açık büfe tarzında yemekhaneden sağlıklı bir şekilde yapılan yiyecekler öğrencilere sunulacak.
Ne için ödevsiz diyoruz. 16.20 dersler bitiyor. Kurum akşam 19.00’a kadar açık olacak. Öğrencilerin çıkış saatine kadar öğrenciler öğretmenlerinden desek alarak ödevlerini yaptıktan sonra velilerin kendi çocuklarını götürmelerini sağlayacağız. Ödevlerini öğretmen kontrolünde yaptıkları için evlerine gittiklerinde aileleriyle daha kaliteli zaman geçirecekler.
Ümit Uysal; Sporun, müziğin, sanat eğitimlerine ağırlık verilmesinin gelecek nesilde çocuklarımız sakin, barışçıl, yalan söylemeyen kötülük düşünmeyen nesiller yetişir. Haftada üç kez 1’er saat spor yaptırın üzerine de banyo yaptırdığın çocuklar akademik başarısı %20 daha artar. İsterseniz kamuoyu önünde açıklamaya arkasında durmaya da hazırım. Beden eğitimi faaliyetini zekâ gelişimi etkiler. Dikkat bozukluğunu önler.
Sözlerine devan eden Uysal, en fakir öğrenciye eğitim veriyoruz. O çocuklara 4 yıldır kodlama eğitimi vermekteyiz. Zeytin köydeki, Ermenekteki de, Memurevlerindeki de çocuklar bu eğitimleri alıyor. Teknoloji merkezi diye bir yer kuruyorum. ’7’den 77’ye Teknoloji Eğitimi’ geldiğini belirterek Eğitim sistemimizin karşılayamadığı bir ihtiyaç. Her kesime dönük ayrı ayrı teknoloji eğitimi koyacağız. Toplumun bütün kesimlerinde teknoloji kullanımı ve teknolojiye hâkimiyet konusunda inovasyon sağlamak istiyoruz.
Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal yapılan nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Fotoğraf çekiminden sonra ziyaret son buldu.

Yorum yap