Pazartesi, 16 Eylül 2019
Manavgat Belediyesi’nden coşkulu 19 Mayıs kutlaması

Manavgat Belediyesi’nden coşkulu 19 Mayıs kutlaması

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 19 Mayıs 1919'da kurtuluş mücadelesinin başlamasının 100. Yılı nedeniyle Manavgat halkı için coşkulu bir kutlama programı hazırladı. 19 Mayıs akşamında yapılacak fener alayı sonrasında gençlerin sevgilisi Aydilge Manavgat halkına bir konser verecek

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı nedeniyle Manavgat halkı için coşkulu bir kutlama programı hazırladı. Manavgat Belediyesi’nin organizasyonunda hazırlanan etkinlikler kapsamında Manavgat halkı, 19 Mayıs Pazar günü akşamı Saat 21.00’de fener alayı yürüyüşü için Cumhuriyet Meydanı’nda toplanacak. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak ellerinde meşaleler ve bayraklarla Atatürk Kültür Merkezi’ne kadar yürüyecek olan vatandaşlar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığı milli mücadelemizin 100. Yılı nedeniyle düzenlenecek havai fişek gösterisini izleyecek. Ardından Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda gençlerin sevgilisi, dizi müziklerinin unutulmaz ses sanatçısı Aydilge Manavgat halkına muhteşem bir konser verecek. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, büyük bir coşku ve heyecanla kutlanacak olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Fener Alayı ve Aydilge konserine tüm Manavgat halkını davet etti. Başkan Sözen, “Manavgat’ımızda her zaman olduğu gibi el ele tek yürek olalım. 19 Mayıs coşkusunu gelin hep birlikte yaşayalım” dedi.

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI ve
MEŞALELİ YÜRÜYÜŞE DAVET

Ulusal Kurtuluş Savaşımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bir millet, gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir.

Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyet’imizi omuzlarında yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz. Ülkemizi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ancak ve ancak gençler taşıyacaktır. 

Tüm Türkiye’de ve özellikle Manavgat’ta sosyal barışın sağlandığı, insanların kardeşçe yaşadığı, kavgalara fırsatın verilmediği bir ortamı gençlerimiz için sağlamak da bizlerin görevi olacaktır. 

Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir. Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıslar, Türk Milleti var olduğu sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır. Ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, kurtuluş mücadelemizin başladığı günün 100. Yıl dönümünde Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum ve tüm Türkiye’nin ve Manavgat halkımızın Atatürk'ün bize ve gençlerimize armağan ettiği Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum...

MEŞALELİ YÜRÜYÜŞE DAVET
19 Mayıs 2019 Pazar günü Saat 21.00’da tüm Manavgat halkını kurtuluş mücadelemizin 100. Yılında, 19 Mayıs’ların ruhunu hep birlikte yaşamak ve yaşatmak amacıyla meşaleli yürüyüşümüz için Cumhuriyet Meydanına, ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde havai fişek gösterisi ve Aydilge konserimizi izlemeye davet ediyorum. Gelin bu coşkuyu hep birlikte yaşayalım.

Şükrü SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı

Yorum yap