Cuma, 6 Aralık 2019

Okul bahçeleri kiracı bekliyor

Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Alanya´da 5 binden fazla aracın park edebileceği 23 okul bulunuyor. Bu okulların 20 ´si atıl durumda bekliyor.

Turizm sezonunun başlaması ile birlikte trafik sıkıntısının arttığı Alanya´da okul bahçeleri kiracı bekliyor. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği ilçede 5 binden fazla aracın parkedebileceği 20 okul atıl durumda. İlçede 5 binden fazla aracın park edebileceği 23 okul bulunuyor.
Okulların tatil edilmesiyle birlikte boş kalan bahçeler otoparkçılar tarafından beklenen ilgiyi görmedi. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ´Geniş bahçeye sahip okullar araç park edilmesi için gayet müsait yerler. Okul bahçelerinin bu şekilde değerlendirilmesi sayesinde yaşanan park sorunu azalacaktır.´ dedi.
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Köseoğlu, ilçe merkezinde bulunan 28 okuldan 23´ünün park kullanımı için uygun olduğunu belirterek talep gelmesi durumunda okul aile birliklerinin yapacağı ihale ile kiraya verilebileceğini kaydetti.
1 Eylül´e kadar olan süre içerisinde bahçelerin az bir miktar para tutacağını ifade eden Köseoğlu, özellikle tur operatörlerinden bu konuda talep beklediklerini söyledi.
Köseoğlu, ´Otobüsler mahalle aralarına park edilmesi yolun daralmasına dolayısıyla da trafiğin sıkışmasına neden oluyor. Eğer park etmek için mahalle arası değil de okul bahçesi kullanılırsa Alanya´da yoğun olarak yaşanan trafik problemi de çözümlenmiş olacak. Bu uygulama aynı zamanda okullara ek bir gelir sağlayacak.´ diye konuştu.

Yorum yap