Perşembe, 17 Ekim 2019
Milli Mücadelenin 100. Yılında Görkemli Kutlama

Milli Mücadelenin 100. Yılında Görkemli Kutlama

Milli Mücadele’nin başladığı 19 Mayıs 1919’un 100. yılı vesilesiyle Ülkemizde büyük bir coşkuyla kutlanan Gençlik Haftası için Antalya’da geri sayım başladı

Milli Mücadelenin 100. Yılında Görkemli Kutlama

Antalya Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organize edeceği Gençlik Haftası, kutlamaları 15 Mayıs Çarşamba sabahı Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayacak. Gençlik Merkezi üyeleri, Yurtta kalan öğrenciler ve başarılı sporcular Valilik makamına ziyaretlerde bulunacak. Saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı –Kent Meydanı arasında Milli Mücadelenin 100.Yılı Bisiklet Turu gerçekleşecek.  
100. Yıl Coşkusu
15-19 Mayıs tarihleri arasında Antalya’nın dört bir tarafında gerçekleşecek etkinlikler arasında bisiklet turu, Likya Yolu Doğa Yürüyüşü, Milli Mücadele’nin 100.Yılı Squash Yüzme,Futsal,Basketbol turnuvaları,100 gencimiz ile model uçak yapımı sergisi, Gençlik Merkezi Ritm gurubu Konseri, Milli Mücadele ve Atatürk konulu Drama Topluluğu etkinliği, Hacıvat-Karagöz Ramazan Eğlencesi, Drama Tiyatro gösterisi, Resim Sergisi,Milli Mücadele’nin 100.Yılı Acapella Konseri, gibi farklı gün ve saatlerde etkinlikler gerçekleşecek.
 
Kutlamalar Durmayacak
19 Mayıs Pazar günü, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtında 09.30’da çelenk sunumu ile başlayacak. Kutlamalar saat 11:00’da Antalya Spor Salonu çevresinde çeşitli sportif ve kültürel etkinliklerle devam edecek. Programın devamında Antalya tarihinde bir ilk yaşanacak, Milli Mücadelenin Tekne Turu-fly Board ve Motorlu Yamaç turu gösterisi yapılarak kutlanacak. Aynı günün akşamı saat 19:30 Cumhuriyet meydanında 81 İl ve 19 ülkede aynı anda Dünya Atabarı Oynuyor Milli Mücadelenin Halk oyunları gösterisi ve 20:30’da Beach Park, Varyant, Cumhuriyet Meydanı Fener alayı, Cumhuriyet meydanında saat 21:00’da Şebnem Ferah konseri düzenlenecek.

100 Gençten Model Uçak Sergisi
Gençlik Haftası kutlamaları çerçevesinde, 15-19 Mayıs tarihleri arasında Cavide Faruk Kadam Gençlik Merkezinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi 100 genç ile Model Uçak yapımı sergisiyle gençlerin yetenekleri keşfedilecek.


Milli Mücadelenin 100.Yılı Doğa Yürüyüşü
Cumartesi saat 11:00’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Özgecan Aslan Gençlik Merkezi Likya Yolu yürüyüşü yapılacak. Milli Mücadelenin 100. Yılında gençler, doğayla iç içe bir gün geçirecek.

Milli Mücadele Anısına Şehir İçi Tur
Program doğrultusunda 19 Mayıs Pazar günü saat 17:00’da Kaleiçi Yat limanı-Varyant açıkları arasında bayraklarla süslenen Milli Mücadelenin 100. Yılı Tekne Turu-fly Board ve Motorlu Yamaç turu gösterileri ve aynı günün akşamı saat 19:30 Cumhuriyet meydanında 81 İl ve 19 ülkede aynı anda düzenlenecek Dünya Atabarı Oynuyor Milli Mücadelenin Halk oyunları gösterisi dikkat çeken etkinlikler arasında yer alıyor.

100.Yıl Kutlamalarına Hazırız
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde yapılan Gençlik Haftası etkinliklerinin hem gençlik, hem de spor yönüyle Antalya ve ilçelerinde coşkulu bir şekilde kutlanacağını,gençlerin unutulmaz anlar yaşayacağını belirti. Ayrıca Hacıcaferoğlu, İstiklal mücadelemizin 100.yılı kutlamalarına hazır olduklarını, hafta boyunca yapılacak etkinliklerde,bayram coşkusuna tüm Antalyalıların ortak olmasını diledi.

Yorum yap