Pazartesi, 16 Eylül 2019
Envar Liseleri mezun verdi

Envar Liseleri mezun verdi

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Envar Okulları Anadolu ve Fen Lisesi mezuniyet töreni, Envar Koleji Yerleşkesinde coşkuyla gerçekleştirildi. Yoğun katılımlı geceye, Kepez Milli Eğitim İlçe Müdürü Yıldırım Solak, An-Deva Eğitim ve Sağlık Grubu Başkanı Hidayet Atay ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlanan Liseler mezuniyet törene, Okul Müdürü Mehmet Ali Sarıca ve Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı’nın konuşmaları damga vurdu.

Okul Müdürü Mehmet Ali Sarıca’nın öğrencilerine hitaben söylediği “Sizlerden devletimize, milletimize, kültürümüze, güzel dilimiz Türkçe’mize sahip çıkmanızı istiyorum. Ezanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyetimize ve büyük Atatürk’e sahip çıkalım” sözleri coşkulu alkışlar ile karşılandı.

Törende konuşan Envar Okulları Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı ise, uyguladıkları yeni bir eğitim modeline değinerek, şunları söyledi: “Orta öğrenim köprüsünün son çıkışı olan Envar Liselerimizden üniversiteye ve hayata geçen gençlerimizin sevinçlerini paylaşmak nedeniyle bir araya geldik. Anadolu medeniyeti de bir köprü medeniyetidir zaten. Köprü deyip geçmeyelim. Köprü vardır sallanır geçeni düşürür. Ama Envar Liseleri, hem köprümüz, hem geleneği olan üzerinden geçerken sarsmadan hayata hazırlayan, karakterini sağlamlaştıran, hem de gençlerimizin ufkunu büyüterek, geleceğin mesleklerine hazırlayan ilim yuvasıdır. Envar okullarından hayat bulan eno 4/4 lük eğitim modeli, en iyi okul olma hedef i ile 24 yıl önce eğitime başlayan Envar okullarımızın bilgi ve tecrübelerinin doğurduğu beklenen ve hedeflenen okul modeli olma yolunda ilerlemektedir.”
Mezuniyet gecesi, ödül törenleri, şiirler ve müzik grubunun seslendirmiş oldukları solo ve koro parçalar ile bayrak flama devir teslim töreniyle devam etti. Tören, son sınıf öğrencilerinin havai fişek gösterisi eşliğinde keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi

Yorum yap