Pazar, 8 Aralık 2019

Antalya’daki üniversite adaylarının tüm cevapları ‘Move Up’ta

Üniversite adayı öğrencilerinin geleceklerine yönelik tüm sorularının yanıtlarını bulacağı ‘Move Up’ programı, İstanbul’un ardından Antalya’da başladı. Big Data, Siber Güvenlik, Yapay Zeka ve Blockchain gibi konularda eğitimlere katılan üniversite adaylarının tüm soruları, uzman akademisyenler tarafından yanıtlandı.

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ‘Move Up’ sertifakalı eğitim programının Antalya ayağı onceki gun gerçekleştirildi. Big Data, Siber Güvenlik, Blokchain, Yapay Zeka, Bilişim Hukuku ile Girişimcilik ve Liderlik konulu 6 ayrı kategoride yaklaşık 350 öğrenciye eğitimler verildi. Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, alanında uzman akademisyenler öğrencilere eğitimler vererek sorularını yanıtladı.
“Eğlenerek öğretmeyi çok iyi başarıyorlar”
Etkinliğe katılan öğrencilerden Başak Engin, “Etkinlik hakkında çok bir bilgim yoktu. Move Up’da birçok konuda bilgi sahibi oldum. Siber güvenlik konusunu çok merak ediyordum. Hukuk konusunda da özellikle ceza hukuku konusunda aklımdaki soruların cevabını buldum” derken, Cem Öğrer isimli öğrenci ise “Move Up etkinliğinin çok sıkıcı olacağını düşünüyordum ama kesinlikle yanılmışım. Bahçeşehir Üniversitesi, eğlenerek öğretmeyi çok iyi başarıyor. Öğretmenler cana çok yakın ve kesinlikle hiç sıkılmadım. Sıkılmadan bize her konuyu anlattılar, yardımcı oldular. Bir sürü şey öğrendim” dedi.

Yorum yap