Perşembe, 17 Ekim 2019
Başkan Aydın silahlı saldıyı kınadı

Başkan Aydın silahlı saldıyı kınadı

Gündoğmuş Millet İttifakı Adayı Sultan Çetin ve ailesine kurşun yağdıran Gündoğmuş Belediye Başkanı ve Ak Parti Adayı Mehmet Özeren’e tepkiler çığ gibi büyüyor.

Başkan Aydın silahlı saldıyı kınadı

“Kaybedeceklerini anladıkça küstahlaşıyorlar”
Gündoğmuş Millet İttifakı Adayı Sultan Çetin ve ailesine kurşun yağdıran Gündoğmuş Belediye Başkanı ve Ak Parti Adayı Mehmet Özeren’e tepkiler çığ gibi büyüyor.
Silahlı saldırıyı Gündoğmuş Cumhuriyet Meydanında düzenlediği basın toplantısı ile kınayan İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Kadın Adayımızı ve ailesini kurşunlayacak kadar küstahlaştılar. Tüm hukuki yollardan hakkımızı arayacağız. Vatandaşlarımızı da sükunete davet ediyorum” dedi.
İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, düzenlediği basın toplantısında şu görüşlerini aktardı:

“ Mehmet Özeren, vatandaşları tehdit ve tacizlerle sindirmeye çalışmıştır. O kadar ki; durum seçim araçları ile vatandaşın yolunu keserek tehdit etmeye kadar varmıştır.
Bu zat en son 26.03.2019 tarih saat 24:00 sıralarında araçları ile evlerine gitmekte olan İYİ PARTİ belediye başkan adayımız Sultan Çetin’in eşi, oğlu ve yeğeninin bulunduğu araca silahla saldırıda bulunacak kadar küstahlaşmıştır.
Saldırının hemen akabinde AK parti Gündoğmuş belediye başkan adayı Mehmet Özeren kendisini aklamak için yine kendi facebook sayfasında paylaştığı beyanında silahla saldırı eylemini ikrar etmiştir.
Olay tarafıma bildirilir bildirilmez Millet İttifakı Gündoğmuş İlçe yöneticilerimize soğukkanlı olmaları ve herhangi bir taşkınlığa mahal vermemeleri talimatı verilmiş ve derhal bizzat şahsım il yöneticisi ve hukukçu arkadaşlarımızla birlikte Gündoğmuş ilçemize gitmiş bulunmaktayız.
Olay gecesi yerinde yapmış olduğum gözlemlerde;
-Silahlı saldırının bizzat Ak Parti Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mehmet Özeren tarafından gerçekleştirildiği,
-Silahlı saldırı olayından sonra olayın mağdurlarının kolluk güçleri tarafından yaka paça, biber gazı sıkılmak ve yerlerde sürüklenmek sureti ile İlçe Polis Karakoluna götürüldükleri,
-Silahlı saldırı eylemini gerçekleştiren Ak Parti Belediye Başkan adayı ve belediye başkanı Mehmet Özeren’in ifadesi alınmak için dahi karakola çağrılmadığı,
- Mehmet Özeren’in silahlı saldırı eylemi ve kolluk güçlerinin olayın mağdurlarına karşı sergiledikleri vicdanları sızlatan tutum ve tavırları nedeniyle Gündoğmuş ilçesindeki halkımızın iyice gerildiği görülmüş ve halkımız sükûnete davet edilerek sakinleştirilmiştir.
Gündoğmuş Kadın Belediye başkan adayımız Sultan Çetin’i bu tip hukuk dışı eylemler ile sindirebileceğini zanneden Mehmet Özeren yanılmaktadır. Millet ittifakının tüm mensupları, İYİ PARTİ ve CHP il teşkilatlarımız ile ilçe teşkilatlarımız Belediye Başkan Adayımız Sultan Çetin ve ona gönül veren Gündoğmuşlu hemşerilerimizin yanındadır. Konuya ilişkin olarak CHP ve İYİ PARTİ İlçe teşkilatlarımız İlçe Seçim Kurulu ve Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yasal şikayet sürecini başlatmışlardır. Başkan adayımız Sultan Çetin’in, aile fertlerini, sevenlerinin ve vatandaşlarımızın yasal haklarının sonuna kadar takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini isterim.
Başkan adayımız Sultan Çetin karşısında seçimi kaybedeceğini anlayan Mehmet Özeren’in bu çırpınışları, bu hukuk tanımaz eylemleri nafiledir. Mehmet Özeren bu silahlı saldırı eylemini gerçekleştirerek bir kez daha seçimi kaybedeceğini kendisi ilan etmiştir.
Demokrasi 2 ana unsurdan oluşmaktadır. İktidar ve muhalefet. Günümüzde demokrasiyi ve sandık güvenliğini hedef alan her silahlı faaliyet darbe girişimi olarak adlandırılmaktadır . Bu durumu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Doğal olarak muhalefetimizi hedef alan ve idarecileri eliyle sistematikleştirmeye başlayan bu moobing süreci toplumsal kamplaştırmayı artırarak, muhalefetten önce milli birliği ve demokratik bilinci hedef almaktadır.
Gündoğmuş ilçemizde yaşanan kişisel gibi görünen ama gerçekte zorla inşa edilen kamplaşmanın ürünü olan bu terörü kınıyorum.

Belirtmek isterim ki; bizim için hiçbir şey vatandaşımızın can ve mal güvenliğinden daha önemli değildir.Bu bağlamda tüm vatandaşlarımıza seçim sürecinin yalnızca bir yarış olduğunu, hangi partiden olursak olalım hepimizin kardeş olduğunu hatırlatır, bundan sonrada dün olduğu gibi bugünde Gündoğmuş ilçemizde, Antalya ilimizde ve tüm ülke genelinde 31 Mart seçimlerinin barış ve huzur ortamında geçmesi için elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Ancak bu ve benzer şekilde saldırılara veya iftiralara maruz kalan vatandaşlarımızın da haklarını hangi partiden olurlarsa olsunlar yasal zeminde sonuna kadar arayacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririm.”

Yorum yap