Pazar, 22 Eylül 2019
Dülgeroğlu’na coşkulu karşılama

Dülgeroğlu’na coşkulu karşılama

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, Yeni Mahalle’de yapacağı toplantıda vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, Yeni Mahalle’de yapacağı toplantıda vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı. Dülgeroğlu, yaptığı konuşmada, “Mustafa Geyikçi, belediye başkanı olduğum zamanlarda sahilleri temizlemediğimi söylüyormuş. Geyikçi, 2014'e kadar Büyükşehir Kanunu mu vardı? Kanun çıkmadan önce benim sınırım Orman Köprüsü’nde sona eriyordu. Bir metre sahilim yoktu ki temizleyeyim. Kendi talip olduğu belediyenin sınırını bile bilmeyen Mustafa Geyikçi, sen o sınırları öğreninceye kadar Dülgeroğlu, oraları hizmete boğacak. 'O efsaneyi nasıl kazanmış. Benim ondan daha fazla belediyecilik tecrübem var' diyor. İyi de sen daha belediyenin sınırlarını bilmiyorsun. 31 Mart'tan sonra haritayı önüne koyup öğreteceğiz” dedi.
Cumhur İttifakı MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam ediyor. Dülgeroğlu, ilçede bulunan bir mermer ocağına ziyarette bulundu. Nail Dülgeroğlu, burada işçilerle öğle yemeğini beraber yiyerek sohbet etti. İşçilere projelerini anlatan Dülgeroğlu, daha sonra ilçe merkezinde esnaflarlı gezerek hayırlı işler temennisinde bulundu. MHP Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, akşam saatlerinde Yellice Mahallesi’nde toplantı gerçekleştirdi. Daha sonra Yeni Mahalle’de bin 500’e yakın vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı. Konfeti ve meşaleler eşliğinde toplantının yapılacağı alana gelen Nail Dülgeroğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kürsüye yoğun ilgiden zorlukla çıkabilen Nail Dülgeroğlu, yaklaşık bir saat kadar vatandaşlara seslendi.
“Yalanınız batsın”
Kendisi hakkında, 'Yeni gelecek başkan Nail Dülgeroğlu hasta bakım araçlarını iptal etti' söylemlerinin asılsız olduğuna değinen Dülgeroğlu, "Yalanınız batsın 2 laf söylemişsiniz biri doğru biri yanlış. Birincisi, biz hasta bakım araçlarının sayısını arttırarak daha çok yapacağımızı söylüyoruz. İkincisi, 'Nail Dülgeroğlu gelecek o iptal etmiş' Onlar bile kabul etmiş Nail Dülgeroğlu'un başkan olacağını" dedi.
“Bayraklı Tepe’ye teleferik yapacağız”
Dülgeroğlu, Turunçova, Hasyurt, Yeşilyurt, Sahilkent ve 16 mahallenin parklarla donatacaklarını kaydetti. Nail Dülgeroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:
"Her eve bir iş, her eve bir aş projemiz var. Yarından sonra sosyal medyamda canlı yayında sizlere bunları göstermek suretiyle, nasıl yapacağımızı anlatacağız. Mustafa Geyikçi, Bayraklı Tepe’ye yürüyen merdivenle çıkacağımızı her yerde söylüyor. Geyikçi yürüyen merdiven yapacakmış. O belediyenin merdivenlerinden bile çıkamayacak. Bizim orada çok güzel projemiz var. Tek kuruş harcamadan yapacağız. Benim canlı yayınlarımı kaçırmayın. Finike'nin her insanın yararlanacağı eski fuar alanından Bayraklı Tepe’ye teleferik yapacağız. Herkes orada en güzel manzarada hem Finike’yi izleyecek hem de çayını kahvesini yemeğini yiyecek."
“Meme kanseri taraması yapacağız”
Kadınların el emeği göz nuru ürettikleri ürünleri ve gıdaları satabilecekleri 'ev hanımları stantı' kurulacağını söyleyen MHP Finike Belediye Başkan Adayı Dülgeroğlu, "Ev hanımları böylece ekonomiye katkı sağlayacak. Saydığım projeleri nasıl yapacağımızı izleyin. Kadınları ilgilendiren meme kanserini önleyici sağlık taraması yapacağız. Bu da yılın belirli zamanlarında olacak. Son günlerde artan meme kanseri vakasında hanımları düşündük" şeklinde konuştu.
"Finikelileri yarı yolda bırakmayacağını ben nerden bileceğim”
Mustafa Geyikçi’nin CHP adayı olmasına rağmen amblem kullanmadığını belirten Nail Dülgeroğlu, "Şu billboardlara bakın. CHP’nin bir tane amblemi var mı? Aday diyor amblem yok. Bak, Geyikçi ben göğsümü gere gere 3 hilali koyuyorum. Şimdi Mustafa Geyikçi ben 3 hilali yapıştırıyorum. Yoksa sen CHP’li olmaktan utanıyor musun? Bir soru daha yöneltiyorum. Henüz cevabı yok. Belediye meclis üyeliği listesi yaptın. Bizde yaptık. AK Partili kardeşlerimizi de koyduk hep birlikte ortak bir liste yaptık. Sende İYİ Partiyle bir liste yaptın. O gün ki ilçe başkanın da yanındaydı. Ama soruyorum şimdi, ilk 5'te neden CHP’li yok? Cumhuriyet Halk Partisi'nin içinde yıllarca emek veren insan varken, bu insanlar Finike'ye hizmet edemeyecek mi? Neden listenin ilk 5 sırasında yoklar? Onu da geçtim. O listeyi onaylamayacak ve seni zar zor aday eden o ilçe başkanıyla, aday olduktan kısa bir süre sonra yollarını ayırdın. Utandın mı? Gerekçen neydi? Sen ki Geyikçi, yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişen birisin, yarın öbür gün seçildiğinde Finikelileri yarı yolda bırakmayacağını ben nerden bileceğim?" ifadelerini kullandı.
“Sen daha belediyenin sınırlarını bilmiyorsun”
Mustafa Geyikçi’nin meydanlarda Dülgeroğlu efsane değil, dediğini belirten Nail Dülgeroğlu, “Mustafa Geyikçi bana çok saldırıyorlar diyorlar. Sende hata yapma, rantçılarla iş birliği yapma kardeşim. İddialar doğruysa imza attığın borçları sorgulamasını bil. Sen efsane nasıl olacaksın? Beni tehdit ederken, 'Nail Dülgeroğlu sahili düzenlemedi' diyorsun. Başkanlığım döneminde sınırımın Orman Köprüsü'nde bittiğini bile bilmiyorsun. Bizim festivalimiz vardı o meydanda. Düğün salonumuz vardı, şimdi giderken görüyorsunuz değil mi? Orada çamurları temizlemedi, düzenlemedi' diyormuş Geyikçi. Be insafın kurusun ya, Belediye Başkanı ben miyim? Benim yaptığım şekilde mi orası, yoksa şimdi ki yönetim mi yaptı? Oradaki çamur deryasını kimin yaptığını bilmeden beni suçluyorsun. Mustafa Geyikçi, 2014'e kadar Büyükşehir Kanunu mu vardı? Kanun çıkmadan önce benim sınırım Orman Köprüsü’nde sona eriyordu. Bir metre sahilim yoktu ki temizleyeyim. Kendi talip olduğu belediyenin sınırını bile bilmeyen Mustafa Geyikçi, sen o sınırları öğreninceye kadar Dülgeroğlu, oraları hizmete boğacak. 'O efsaneyi nasıl kazanmış. Benim ondan daha fazla belediyecilik tecrübem var' diyor. İyi de sen daha belediyenin sınırlarını bilmiyorsun. 31 Mart'tan sonra haritayı önüne koyup öğreteceğiz. Sen fakirin, fukaranın yanında durdun mu? Düğünlere, asker eğlencelerine, cenazelerine katıldın mı? O insanların iyi gününde sevinçlerine ortak oldun mu? 3 ay bunları yaparsan bu millet bunu yemez Mustafa Geyikçi" ifalerini kullandı.
“Mustafa Geyikçi duy beni artık duy”
Millet İttifakı’na aday olan Mustafa Geyikçi ve mevcut Belediye Başkanı Osman Sarıoğlu’nun beraber hareket ederek vatandaşlardan oy istediğini belirten Dülgeroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Finikeli 31 Mart’ta bunları görecek ve bunları sandığa gömecek. Gel Mustafa Geyikçi, sana buradan bir kez daha sesleniyorum. Kimi varsa al gel, danışmanlarını al gel. Canlı yayında projelerimizi Finike’ye neler yapacağımızı konuşalım. Ben tek başıma çıkacağım karşına. Anlatalım bu halk bilsin herşeyi insanlar da buna göre 31 Mart’ta oy versin. Buradan Seçim Büro’nda çok yakın sesleniyorum Mustafa Geyikçi duy beni artık duy. Finike olarak bir macera yaşadık. İşi ehline ve ustaya vermedik. Bakın neler olduğunu gördük. Oyunuzu ustaya verirseniz, Finike hizmete boğulacak.”
Yeni Mahalle’de yaptığı konuşmanın ardından Seçim Koordinasyon Merkezi’ne geçen Nail Dülgeroğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ile beraber vatandaşlarla sohbet etti. Yaklaşık 1 saat kadar vatandaşlarla sohbet eden Sena Nur Çelik, daha sonra SKM’den ayrıldı. Çelik, Cumhur İttifakı’nın seçimlerde güçlü bir şekilde çıkacağını ve birlikteliğin önemine vurgu yaptı.

Yorum yap