Perşembe, 17 Ekim 2019
Demre, İçişleri Bakanı Soylu’yu Ağırladı

Demre, İçişleri Bakanı Soylu’yu Ağırladı

Antalya’nın Batı ilçelerinden Demre, yine tarihi günlerinden birisini yaşadı. Seçim atmosferi ile Antalya’da hatta Türkiye’de konuşulan yerlerin başında gelen Demre, yaklaşık 5 saatlik durmadan devam eden gece yarısı iki de sona eren miting ile yine tarihi bir gün yaşadı.

İçİşleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Antalya Milletvekillerini ağırlayan Demre, Bakanını bağrına bastı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yoğun programına rağmen Demre’yi de programına alması ilçede sevinç ile karşılanırken, Demreliler gece 00.30’da Demre’ye Helikopter ile inen ve coşku gösterileri ile meydana gelen Bakan Soylu’yu meşaleler ve büyük bir coşku ile karşıladı. Meydanı dolduran binlerce Demreli ’ye seslenen Bakan Soylu, Demre’nin sıcaklığını, havasını özlediklerini söyledi.
Sayın Bakanımızı aramızdan görmekten çok mutluyuz!
Demre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Adayı Süleyman Topcu yaptığı konuşmasında, gecenin ilerleyen saatlerine rağmen meydanları dolduran binlerce Demreli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Demre’de ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Başkan Topcu, “Sayın Bakanımızın Demre’de çok hakkı var. İlçemize şeref verdiler, gurur verdiler. Allah razı olsun kendilerinden. Sayın Bakanım gecenin ilerleyen saatlerine rağmen bizleri kırmayıp, sizler ile buluşmaya geldi. Allah razı olsun kendilerinden” dedi.
Menderes Türel: Ne zaman Demre’ye gelsek bize moral veriyorsunuz, bize güç veriyorsunuz!
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de yaptığı konuşmasında Demrelilere teşekkür ederek “Demre yine bu gece muhteşemsin. Size helal olsun diyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Ne zaman Demre’ye gelsek bize moral veriyorsunuz, bize güç veriyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Bugün bu meydanda konuşmaya gerek yok, meydan konuşuyor zaten, siz konuşuyorsunuz. Demre diyor ki, 31 Mart’ta tamam inşallah diyor”
Bakan Soylu: 31 Mart’ta Süleyman Topcu’yu tekrar Demre’de Belediye Başkanı yapmaya söz veriyor musunuz?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gecenin saat birinde Demre meydanını dolduran binlerce kişiye önce teşekkür etti ardından Demre’nin sıcaklığını, havasını özlediklerini söyledi. Bakan Soylu 31 Mart’ta Demre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Süleyman Topcu’yu tekrar Başkan yapmak için söz isteyerek, “Dur durak yok. Bir dakika nefes yok. Kaç ilçeye gittiğimizi nerelerde olduğumuzu bende unuttum. Bu topluluğu gördüm ya gecenin birinde bu topluluğu gördüm ya, günlerdir Anadolu’da Türkiye’nin her tarafında, İstanbul’da, Ankara’da derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. İçimizi dökmeye çalışıyoruz. Yorulmuyoruz dersek eksik söylemiş oluruz. Ama Demre, Allah sizden razı olsun. Yorgunluğumuzu aldınız. Demre’nin sıcaklığını özlemişiz, havasını özlemişiz. Samimiyetini özlemişiz. İnsanlarını özlemişiz. Süleyman Topcu’yu seviyor musunuz? Peki 31 Mart’ta Süleyman Topcu’yu tekrar Demre’de Belediye Başkanı yapmaya söz veriyor musunuz? Allah sizden razı olsun”dedi.
Bugün milletimiz iktidar, bugün milletimiz buradadır!
Demre’nin huzurunda olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını da dile getiren Bakan Soylu, “ “Huzurunuza bir tek şey için geldim. Yıllarca bize köylü dediler, yıllarca bodurlu kasketli şalvarlı dediler, yıllarca siz kimsiniz de bu ülkeyi idare edeceklesiniz yöneteceksiniz dediler, akıllanmadınız mı dediler, bir Başbakan astık, iki tane bakan astık, her 10 yılda bir onca darbe yaptık akıllanmadınız mı, sizi küçümsedik hakir gördük dediler. Dediler ki iktidara gelirsiniz ama muktedir olamazsanız dediler. Demre sizlere şükranlarımızı sunmak için geldik. O bize yukarıdan bakıp, evet iktidar olursunuz ama muktedir olmazsanız diyenlere Allaha çok şükür bu meydandaki insanlar gibi bütün milletimiz dedi ki, bugün milletimiz iktidar, bugün milletimiz burdadır” dedi.
Demre’ye bekçi geliyor!
Geçen yıla göre evden hırsızlıklar % 35 azaldığına da dikkat çeken İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin yeni Bekçi alımının gerçekleşeceğini ve Demre’ye de Bekçi geleceğini söyledi. Soylu, “ Demre’ye bekçi geliyor. 8 bin Bekçi alımı yapacağız. O bekçiler de Demreli olacak. Sayın Recep Tayyip Erdoğan şunu söyledi. Süleyman Soylu eğer gece vatandaşımız gece Bekçisinin düdüğünü duymazsa hesabı senden sorarım dedi. Geçen yıla göre evden hırsızlıklar % 35 azaldı. Sadece terörün, uyuşturucunun iflahını kesmedik, aynı zamanda hırsızın da iflahını kesiyoruz” diye konuştu.
Bakan Soylu, gündeme ilişkin gelişmeleri Demreliler ile paylaştıktan sonra, Demrelileri kırmayarak onlar ile fotoğraflar çektirdi.
Halil ÖNCÜ-DEMRE

Yorum yap